ЯРОШ

Журналіст і боєць "Правого сектора" Олена Білозерська назвала причину відставки лідера організації Дмитра Яроша.

Про це Білозерська написала на своїй сторінці в Facebook, передає Коурпція Інфо

"Друзі, вже добу ви чекаєте від мене коментарів з приводу заяви Дмитра Яроша про те, що він складає з себе повноваження провідника НСД" Правий сектор ". Ви чекаєте – а я мовчу. За єдиною зрозумілої причини – небажанню виносити сміття з хати, виставляти на загальний огляд те, що стосується тільки нас, ПСовцев. Але бачу, якими неймовірними припущеннями і навіть інсинуаціями обростає ця історія, тому повинна дещо пояснити ", – пише представниця ПС.

"Національно-визвольний рух" Правий сектор "включає в себе політичну партію" Правий сектор "і військове крило – ДУК. Функції дроти НСД ПС досі виконував провід партії, обраний на загальному з'їзді. На конференції активу НСД" Правий сектор "8 листопада , після якої Ярош написав заяву про відставку, відбулося наступне. Конференція була організована частиною членів проводу, які виступають за перехід НСД ПС на жорсткий революційний шлях. Це не означає негайний штурм адмінбудівель, але означає відкрите визнання "Правим сектором" чинної влади нелегітимною, а сам рух ПС – єдиним легітимним представником інтересів української нації ", – пояснює Білозерська.

"В" Правом секторі "немає жодного бійця або активіста, який добре б ставився до нинішньої влади і не мріяв би про її усунення. Але особисто я вважаю такі декларації передчасними і шкідливими. Тому що, по-перше, не можна викликати противника на бій , що не підготувавшись і не накопичивши достатньо сил для перемоги, тому що його перший удар може бути нищівним. По-друге, така позиція могла б виставити нас демагогами, по-народному – "балаболами". Уявіть ситуацію: відбувається арешт відомого правосека, і рух , зробивши амбітні заяви та маючи у своєму складі озброєних бійців, не звільняє відразу ж побратима силовим шляхом і не розстрілює прокурора чи суддю, які його ув'язнили. Хто буде поважати нас після цього? " – пише журналіст.

"І взагалі, такі декларації доречні тільки для підпільної організації або для такої, що збирається відразу ж після їх проголошення перейти в підпілля. Підпільна боротьба – це теж один із шляхів, але на конференції нічого про такі наміри згадувалося. Також на конференції було обрано провід всього руху на чолі з Дмитром Ярошем, в який, крім провідника, увійшли ті кілька членів проводу, які є прихильниками вищезгаданого шляху. Чинний же до цього склад проводу, згідно із задумом організаторів, є тепер виключно партійним і підпорядковується новообраному проводу НОД ", – відзначає Білозерська.

"Учасники конференції проголосували за ці рішення, тому що їм пояснили, що проведення конференції схвалено провідником, а всі прийняті на ній рішення носять рекомендаційний характер і до затвердження провідником в дію не вступлять", – пише представниця ПС.

Вона зазначає, що Дмитро Ярош насправді знав про проведення цієї конференції і схвалив його як захід, напрацьовує робочі матеріали для майбутнього спільного з'їзду.

"Він мав іншу думку, ніж її організатори, але не став втручатися, щоб не нав'язувати людям свою точку зору і дати їм вільно висловитися. Він на конференцію не прибув, але надіслав листа, в якому висловив своє бачення подальшого розвитку руху і пропозиції щодо складу дроти. Обидві його рекомендації організаторами конференції були проігноровані – хоча всі, крім одного, її учасники висловили Ярошу повне довіру і підтримку. Зате на офіційному сайті НСД ПС з'явилося повідомлення про підсумки конференції по оголошенню в ній складу нового проводу (не затвердження ніким – ні загальним з'їздом, ні провідником). Де-факто, організатори поставили перед Ярошем вимога – тепер тільки їх він повинен представляти, тільки їх позицію висловлювати ", – повідомляє Білозерська.

"Не стану приховувати і ще одна відмінність у поглядах:" революційна "частина нашого проводу схильна толерантності діяльності, близької до криміналу, яка допомагає вирішувати одномоментні проблеми, але шкодить репутації руху в цілому. Ці події, на мою думку, і викликали заява Дмитра Яроша про складання з себе повноважень провідника НСД ПС. Вважаю, що він просто не хоче ні на кого тиснути, хоче, щоб люди визначалися самі ", – пише боєць ПС.

"Ця заява ніяк не пов'язано з політичною силою" УКРОП "або іншими політсилами. Також воно ніяк не пов'язане з подальшими політичними планами Дмитра Анатолійовича", – додає Білозерська.

Вона відзначає, що зараз ніякого розколу в ПС немає.

"Обидва бойових батальйону, медичний батальйон" Госпітальєри "і кілька партійних осередків вже оголосили, що єдиним своїм провідником вважають Дмитра Яроша і відставки його не приймають. Звичайно, частина членства ПС дезорієнтована, їм потрібен час, щоб прийняти рішення, і це абсолютно нормально. Якщо з часом вони приймуть якесь інше рішення – це і буде розкол. А поки люди визначаються. Не треба панікувати, прискорювати події і поширювати плітки ", – вважає журналіст.

"Наостанок скажу за себе: єдиним своїм провідником вважаю Дмитра Яроша. Буду виконувати тільки його розпорядження, а при його відсутності – розпорядження заступника керівника партії другого Богеми (він не писав заяви про відставку, а відсторонити його від посади може тільки спільний з'їзд) – по партійній лінії, а по військовій – накази свого безпосереднього командира ", – заявляє Білозерська.

"Якщо з часом не вдасться переконати Дмитра Яроша повернутися – я більше не пов'язую своє майбутнє з" Правим сектором ", – додає вона.

Нагадаємо, 11 листопада Ярош несподівано оголосив про відставку з посади глави ПС.