У Верховній Раді зареєстрували законопроект, яким пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, встановивши відповідальність за викид відходів у неналежних місцях, передає Корупція.Інфо

Популярне: Укрзалізниця вміє і приємно дивувати! Дізнайтесь куди курсуватимуть нові швидкісні поїзди

Автори документа – нардепи від фракції "Блок Петра Порошенко" Марія Іонова, Іван Рибак, Павло Кішкарь, Віктор Кривенко та перший заступник голови ВР Ірина Геращенко, повідомляє прес-служба БПП.

"Законопроект встановлює адміністративну відповідальність за викид будь-яких відходів за межі урн, контейнерів або інших ємностей для збору, утилізації чи переробки сміття. За це порушення пропонується ввести накладення штрафу на громадян від двадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне вчинення такого правопорушення – від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У той же час, змінами до частини третьої статті 109, частини третьої статті 116-2 і частиною другою статті 119 узгоджені разме и відповідних адміністративних штрафів за окремі види адміністративних правопорушень, передбачених цими статтями, зокрема за викид відходів в окремих місцях (з залізничного та автотранспорту, інше) ", – говориться в повідомленні.

За словами першого віце-спікера, цей законопроект – перший крок в боротьбі за ідеальну, по-європейськи чисту Україну. Наступний крок – введення відповідальності місцевої влади за відсутність смітників в місцях відпочинку і загального користування, за несвоєчасне вивезення сміття.

"На даний момент, в результаті децентралізації, місцеві бюджети вперше отримали серйозні додаткові кошти. Ми будемо вимагати, щоб їх частина, а також частина екологічного збору йшли на захист навколишнього середовища і прибирання сміття, на утримання смітників, щоб спеціальні баки були всюди, і кімнати відпочинку мали можливість ними користуватися. Але штраф за кинутий повз смітники папір або пляшку повинен бути просто велитенським -, щоб запам'яталося на все життя. Україну потрібно ретельно прибрати і потім навчитися дотримуючися ідеальної чистоти, це і є справжнім наближенням до євростандартів ", – заявила Геращенко.

Законопроект зареєстрований під номером 6730.