​​Окупанти розпочали примусову мобілізацію, в тому числі медиків, на захоплених територіях Херсонської, Запорізької та Харківської областей.

Зокрема, в місті Вовчанськ (Харківська область) в первинної медико-санітарної допомоги молодший медичний персонал примусово відправляють на передову для надання першої медичної допомоги російським пораненим. В разі відмови медикам погрожують розстрілом. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Також розпочато мобілізаційні заходи щодо молоді з числа місцевого населення на окупованих територіях Херсонської, Запорізької та Харківської областей.

Зауважимо, примусова мобілізація на захоплених Росією територіях є порушенням Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни!

З метою забезпечення мобілізаційних заходів практично повністю перекрито можливість виїзду з Херсонської області на контрольовані Україною території. Значно обмежено можливість виїзду в бік РФ.

В Запорізькій області російські військовослужбовці та співробітники ФСБ шукають людей призовного віку. Повідомляється, що саме вони мають поповнити склад бойових підрозділів РФ на найбільш проблемних напрямках.

Ці заходи проводяться попри переважно проукраїнську налаштованість населення областей та загальну мотивацію чинити опір російським загарбникам.

За даними української розвідки, російські окупанти активно «мобілізують» чоловіче населення на окупованих територіях ОРДЛО. Сформовані з них підрозділи вирізняються вкрай низькою бойовою підготовкою, дисципліною та моральним станом.

«Зі слів самих «мобілізованих», російське командування використовує їх в якості «живця». Тобто, як передовий ешелон розвідки боєм. Підрозділи відправляють на військових автомобілях до лінії зіткнення, ігноруючи високі втрати. І таким чином визначають розташування вогневих позицій ЗС України», – повідомило ГУР Міноборони.

Зокрема, один з таких підрозділів, що мав у своєму складі 250-300 осіб, 16-17 березня втратив близько 200 «мобілізованих» на миколаївському напрямку. За даними української розвідки, рештки підрозділу, що повернулися до Херсонської області, абсолютно деморалізовані та відмовляються від подальшої участі в бойових діях.

Радник голови Офісу президента Олексій Арестович звернувся до мешканців тимчасово окупованих територій України.

Як можна уникнути примусової мобілізації він розказав на своєму брифінгу.

“Для того, щоб набирати особовий склад своїх підрозділів з числа населення окупованих територій. Це порушення міжнародних норм”, – заявив Арестович.

За його словами, аби уникнути примусової мобілізації на тимчасово окупованих територіях, у місцевих є лише три виходи:

• ховатися;
• покидати тимчасово окуповану територію за можливості;
• переходити воювати на бік України.

Зазначимо, росія примусово мобілізує на війну українців з окупованих з 2014 року територій Донецької та Луганської областей, а також з Криму.

Через значні втрати у рядах «новобранців» з Донбасу маріонетки Кремля в «ЛДНР» посилили мобілізацію під час війни: на фронт забирають підлітків від 16 років, людей з інвалідністю та студентів. Вік примусової мобілізації підняли з 55 до 65 років.

Згідно зі словами українського президента, ця гарячкова активність окупантів свідчить передусім про їхню невпевненість.

«Навіть маючи значні запаси ще радянської військової техніки й значну кількість солдатів, яких командування не жаліє від слова «взагалі», російські військові сумніваються у своїй здатності зламати Україну. Що ж, робимо все, щоб їхні сумніви виправдались», – запевнив Зеленський.