Світлана Тихановська екстрено висловилася про білоруса Романа Бондаренка, якого жорстоко побили в Мінську.

«Вчора на площі змін був побитий Роман Бондаренко. Зараз він знаходиться в ЛШМД в дуже важкому стані. У нього складні травми голови і набряк мозку. Після всього, що з ним зробили, Роман може померти. Ми всі сподіваємося на краще. Але розуміємо, що ця кров – на руках режиму, який намагається рятувати своє існування ціною життів білорусів».

У свою чергу, телеграм канал Нехта пише:

За БЧБ стрічки Роман Бондоренко виявився на межі життя і смерті.

Раніше ми розповідали про важкий стан Романа Бондаренка, якого жорстоко побили у дворі власного будинку вчора ввечері. Медики коментують його стан так: «Граничний стан між життям і смертю. Далі – як пощастить ».

Прес-секретарка МВС Ольга Чемоданова підтверджує, що тепер за «порушення правил благоустрою» людей будуть вбивати небайдужі громадяни менти:

«Деякі громадяни з метою доведення до оточуючих своєї особистої думки з приводу своєї політичної позиції вивішують, малюють, наклеюють недержавну символіку на фасадах будівель, міських конструкціях, особистих автомобілях і т.п. Інші небайдужі громадяни намагаються відновити порядок і не допускати порушень правил благоустрою ». Білоруси просто шоковані таким цинізмом, відповідь вже готують.

У свою чергу, сестра Романа заявляє:

Сьогодні в лікарні – консиліум, приїхав якийсь професор. Кажуть, якби раніше привезли в лікарню, то були б якісь шанси, а зараз шансів мало зовсім. Лікарі кажуть, що його дуже пізно доставили. Зараз Роман в комі».

Сестра каже, що Роман був обережною людиною, на марші не ходив:

«Мені говорив, мовляв, знає, що можуть з ним зробити, якщо затримають, так як він служив у спецназі – частині 3214 Внутрішніх військ».

Роман відслужив в спецназі після здобуття вищої освіти. Він закінчив Академію мистецтв. Працював останнім часом директором одного з магазинів «Острів чистоти». Прийшов туди адміністратором, поступово доріс до директора, розповіла його сестра.

У свою чергу, небайдужі громадяни, збирають кошти, щоб допомогти хлопцю – але якщо він не Дай Бог помре – це стане останньою краплею для опозиції. Розмовляти з режимом більше нема про що.

Також, Світлана Тихановська висловилася про переговори, на які готові білоруси.

«Режим в черговий раз пропонує білорусам імітацію діалогу. Але домовлятися про закони і свободу, поки в сусідньому будинку катують невинних людей, неможливо. Ми не будемо брати участь в ініціативах політичних самозванців і рекомендуємо іншим демократичним силам не робити цього.

При цьому, як і всі мирні білоруси, ми хочемо справжнього діалогу. Саме для його старту я ініціювала створення переговорного органу – Координаційної ради. Статися це може при виконанні незмінних вимог: зупинки насильства, звільнення політв’язнів і заяви про відставку Лукашенка. Чесно виконайте ці умови – і представники народу сядуть за стіл переговорів. Мирні білоруси пройшли дуже складний і болісний шлях, щоб відмовитися від своїх вимог і цілей. Тому темою справжнього діалогу будуть не маніпулятивні реформи Конституції, а нові вільні вибори».