У США злочинець, який був засуджений до смерті, але вижив після смертельного уколу, буде страчений повторно.

Роммель Брум подав апеляцію до Верховного суду США, однак той відхилив її, повідомляє Корупція. Інфо

Брум зміг вижити після першої спроби застосування смертельної ін’єкції.

2009 року під час приведення вироку у виконання службовці в’язниці Огайо 18 разів спробували знайти вену засудженого. Однак їхні спроби так і не були успішними.

Адвокати Брума закликали представників правосуддя відмовитися від повторної страти.

За їх твердженням, це може класифікуватися як вторинне притягнення до кримінальної відповідальності за той самий злочин. 

Суд постановив, що в перший раз винний фактично не поніс покарання, препарат не потрапив всередину його організму і не почав діяти.

Мати засудженого заявила, що, як і в перший раз, буде присутня на страті свого сина.

Брум був визнаний винним в згвалтуванні і вбивстві 14-річної дівчини. Сам засуджений свою провину заперечує і стверджує, що став жертвою помилки.

Адвокати засудженого вважають, що змусити людину готуватися до страти не один раз, а двічі, при цьому вдруге з повним усвідомленням того, що першого разу сталася помилка, це посилення покарання, яке суперечить Конституції США.

Однак суд постановив привести вирок у дію повторно. Він аргументував свою позицію тим, що засуджений фактично не поніс покарання – смертоносна речовина до вени не потрапила і не почала діяти.

У США смертна кара не заборонена, її застосування регулюється законами штатів. Найпоширенішим способом приведення у виконання вищої міри покарання є смертельна ін’єкція. Для позбавлення фізичних страждань засудженому перед ін’єкцією вводять багаторазову дозу знеболювального препарату. 

Під час процедури страти засуджений фіксується на спеціальному столі, в його вени вводяться голки, з’єднані з крапельницями, в яких містяться препарати, суміш яких називають “техаським коктейлем”. Смерть настає упродовж декількох хвилин. Після констатації тюремним лікарем настання смерті проводиться обов’язкова процедура розтину, потім тіло або видається родичам, або його ховають за рахунок штату.

Всього на озброєнні органів виконання покарань США є п’ять передбачених законом способів страт: смертельна ін’єкція (36 штатів, підрозділи армії США, а також засуджені федеральним судом злочинці), електричний стілець (дев’ять штатів, засуджений може вибрати як альтернативу смертельну ін’єкцію), газова камера (п’ять штатів, засуджений може вибрати як альтернативу смертельну ін’єкцію), повішення (два штати, засуджений може вибрати як альтернативу смертельну ін’єкцію), а також розстріл (тільки штат Оклахома, в штаті Юта засуджений може вибрати розстріл як альтернативу смертельній ін’єкції).

60-річний Брум став другим засудженим до вищої міри в США, який вижив під час страти. У 1947 році в Луїзіані 18-річний Віллі Френсіс мав бути страчений, але вижив через неробочий електричний стілець. Тоді суд також вирішив, що варто зробити другу спробу.

Наразі в декількох штатах тривають дискусії про заборону смертної кари.