Росії доведеться забратися з Донбасу та припинити агресію, якщо вона більше не зможе маніпулювати політичними процесами у Києві. Водночас зустріч Володимира Зеленського із Дональдом Трампом має бути плідною.

Однак подальші агресивні дії Кремля в Україні не виключені, так вважає колишній посол США в Україні та директор Євразійського центру “Атлантичної Ради” Джон Гербст.

Водночас Гербс зазначає, що масштабний наступ Росії малоймовірний. Він вважає, що дехто у Москві вже розуміє – російська агресія не досягає успіху. Водночас там усвідомлюють, що тому і продовження агресії може не принести успіху.

Підозрюю, що коли вони усвідомлять, що не здатні маніпулювати політичними процесами в Україні, вони почнуть ухвалювати правильні рішення. А саме – забиратися геть з Донбасу і припинити агресію”, – зазначив він.

Гербст також зазначив, що сподівається на майбутню зустріч Президента України Володимира Зеленського та лідера США Дональда Трампа.

“Я сподіваюся, що ця зустріч відбудеться, а лідери встановлять гарні персональні стосунки. Сподіваюся, що результатом візиту стане більша американська підтримка України у протистоянні російській агресії. Я також сподіваюся, що в результаті Україна візьме на себе певні зобов’язання здійснити потужні кроки проти корупції та на шляху здійснення реформ”, – сказав Гербст.

Дипломат додав, що дата візиту поки невідома. Візит може відбутися як наприкінці літа, так і пізніше – восени.

Додамо, раніше Джон Гербст заявив, що вислів Путіна про нібито “невиконані домовленості” з боку президента Обами щодо України в 2014 році не піддається аналізу, бо жодна конкретика так і не була названа.

“Це важко коментувати, оскільки Путін не каже, що обіцяв Обама”,- зазначив колишній дипломат на прохання оцінити, як сприймати тези російського президента про начебто “домовленості” з Обамою, і чому раптом Путін почав говорити про це саме зараз.

Водночас, Гербст звернув увагу, що на початку 2014 року Сполучені Штати попереджали Москву про наслідки за її агресію, але оскільки це не подіяло, почали запроваджувати тиск на Росію.

“Що ми знаємо точно, це те, що Росія захопила і “анексувала” Крим та розв’язала незадекларовану війну на Донбасі. Обама неодноразово пропонував Путіну відійти від цієї агресивної політики, а потім вжив заходів у відповідь на цю агресією – санкціями, усуненням Росії з “Великої вісімки”, а також військовою підтримкою України”, – підкреслив експерт.