Хочу поінформувати моїх читачів і глядачів з приводу істерики, яка трапилася у Олександра Турчинова і так званих “порохоботів”, пише в своєму телеграм каналі екс-нардеп Лещенко.

Це реакція на моє звернення, яке було подано ще 28 січня 2020 року на ім’я генпрокурора Руслана Рябошапки. Воно було зроблене в час моїх багаторазових запитів за часів роботи народним депутатом і стосувалося встановлення всіх обставин втрати Україною Криму. За моїми зверненнями під час перебування депутатом були притягнуті до відповідальності сотні зрадників – суддів і прокурорів, які перейшли працювати на сторону ворога.

✍Своїм зверненням за січень 2020 роки я прошу дати правову оцінку факту неприйняття українською владою рішення про проведення антитерористичної операції і наступному введенні воєнного стану у зв’язку з подіями в Криму.

Після захоплення будівель Верховної Ради АР Крим і Ради міністрів АР Крим не було вжито заходів по звільненню таких будівель і знешкодження терористів. Такі дії влада повинна прийняти шляхом проведення антитерористичної операції.

Згодом, після захоплення органів влади та встановлення факту агресії Росії проти України, на відповідній території має бути введено військовий стан. У той же час, таких рішень прийнято не було. До теперішнього часу оцінку такої бездіяльності не надано.

Це справа була відкрита в січні, але згадав про неї Турчинов тільки у вересні. Знаєте чому? Тому що зараз триває експертиза в кримінальному провадженні, де експерти, попереджені про кримінальну відповідальність, повинні дати відповіді на конкретні і дуже неприємні запитання. Саме через це так рознервувався Турчинов, який намагається – вдумайтеся! – отримати статус потерпілого в цій справі.

Така нервова реакція Турчинова лише підтверджує приказку “на злодії шапка горить”. Йому нема чого боятися, якщо його дії були адекватними і законними під час захоплення Криму російськими агресорами.

Що стосується слів Турчинова на мою адресу про зв’язки з ОТЗЖ і Медведчуком, то у Турчинова тут більше досвіду у спілкуванні – в 2009 році він у складі команди Тимошенко і за посередництва Медведчука готувався на 20 років розподілити владу з Януковичем, підтвердження чого було знайдено в Межигір’ї .

У мене з Медведчуком інша природа відносин – четвертий рік триває мій судовий спір з ним про входження Медведчука на ринки енергоносіїв України. Що сталося, до речі, при бездіяльності тодішнього секретаря Ради безпеки і оборони Турчинова.

Тож, Бажаю Турчинову гідно пройти це випробування – резюмував Лещенко.