Народний депутат від «Опозиційної платформи – За життя» Віктор Медведчук готовий не тільки до продовження домашнього арешту, а навіть сісти до в’язниці, оскільки це зробить його «символом для всіх». Таку заяву зробив соратник Медведчука, нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива в ефірі одіозного каналу «Перший незалежний» у середу, 1 вересня, коментуючи призначене судове засідання щодо продовження домашнього арешту своєму шефу.

 

У своєму виступі скандальний депутат порівнює Медведчука із «Медведем», який, на думку Киви, символізує боротьбу «боротьбу добра зі злом».

«Медвідь сьогодні – це символ боротьби добра зі злом, символ боротьби за життя, за мир. Ось що сьогодні лежить в основі нашої спільної позиції», – заявив одіозний нардеп.

Також у своєму виступі Кива порівняв президента Зеленського із маніяком, який «не зупиниться», а українців із «бродячими псами», які чомусь «ходять по світу з простягнутою рукою».

«Медвідь приїде на суд, і вони вручать йому нові підозри… домашній арешт. Вони навіть спробують його засудити. Так ось, і це ніколи не зламає цю людину. Якщо треба, він піде і до в’язниці. Там він стане непохитним символом для всіх. Це буде (ув’язнення Медведчука – ред.), мабуть, найбільшою помилкою влади», – підсумував Кива.

Зазначимо, що підозрюваному у державній зраді нардепу від прокремлівської партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку вручили клопотання про продовження строку домашнього арешту ще на два місяці. І сьогодні, 1 вереня, Печерскій районний суд Києва продовжив запобіжний захід Віктору Медведчуку у вигляді цілодобового домашнього арешту до 31 жовтня.

Окрім того, нардеп Ілля Кива в ефірі «Першого Незалежності» пройшовся по Бойку і Льовочкіну. Показово, на тлі щось нинішніх процесів в «ОПЗЖ». Отож війна почалась

АЛЕ в такому фінті – нічого нового. Киві не звикати – пише телеграм канал Клименко Тайм і зазначає, що критикував він і Льовочкіна у 2017 році.

Вочевидь Кива діє в угоду певних інтересів і виконує лише роль рупора-кричалки, тут Бойка вкусив, тут Льовочкіна, тут чинну владу – пишуть телеграм канали.

Що ж, у Мережі ще після санкцій Медведчуку одразу заговорили про можливість розколу в партії “Опозиційна платформа — За життя” (ОПЗЖ).

Варто відзначити, що офіційна Москва 20 серпня ввела санкції проти 73 українців, серед яких опинилися колишній голова Адміністрації президента України Сергій Льовочкін та його сестра Юлія Льовочкіна. Обидвоє є членами фракції проросійської політичної сили «Опозиційна платформа – За життя» у Верховній Раді. Про це свідчить постанова уряду РФ, яку опублікував російський офіційний інтернет-портал правової інформації.

Загальна кількість осіб у санкційному списку збільшилася з 849 людей до 922. Причини, з яких Росія ввела санкції проти проросійських нардепів Верховної Ради, невідомі.

Тим часом, політичні аналітики зауважують, що у ОПЗЖ є два центри впливу – група кума Путіна Медведчука та група Льовочкіна-Бойка. Події останнього часу підігрують їх давню взаємну нелюбов і засвідчують, що їхній союз був вимушеним – «шлюбом з розрахунку».

Можливо, Льовочкін та Бойко створять власний проєкт, бо рейтинги у Бойка високі. Вони зайняли більш помірковану, гнучку позицію, будуть зберігати опозиційність, і в той же час – лояльність влади.