1

Виробники горілки ініціюють підвищення мінімальної ціни на свою продукцію. Через підвищення з 1 березня акцизного збору мінімальна ціна зросте до 70 грн за півлітрову пляшку.

Про це ЛІГА.net заявив гендиректор асоціації Укргорілка Володимир Остап’юк, повідомляє Корупція Інфо

За його словами, таку ціну обгрунтовано тим, що з 1 березня підвищується акцизний збір.

"Якщо раніше  акциз пляшки горілки становив 14 грн, то з 1 березня ця сума становитиме 21 грн. При цьому з відпускної ціни пляшки стягується 20% ПДВ", – каже він.

Сьогодні мінімальна ціна пляшки горілки становить близько 55 грн. При цьому рівень тінізації ринку досягає 40%. За словами Остап’юка, підвищення цін дасть змогу захистити галузь від розвитку тіньового ринку. При цьому він зазначив, що підвищення акцизу з 1 березня зовсім не означає, що того ж дня ціна на горілку у торговельних точках підвищиться.

"Між постачальниками й мережами є певні домовленості щодо обсягів поставок, у кожній мережі є запаси продукту, тому подорожчати горілка на полиці має протягом найближчого тижня", – зазначив Остап’юк.


Нагадаємо, у грудні 2015 року Верховна Рада проголосувала за зміни до Податкового кодексу, зокрема, за підвищення ставки акцизного збору на спирт і міцні алкогольні напої на 50%. З 1 березня акцизний збір на міцні спиртні напої підвищиться на 50%, до 105,8 грн/літр 100% спирту. Зросте ще й акцизний збір на пиво, кріплене вино й ігристе вино вдвічі – до 2,48 грн/літр, 7,16 грн/літр і 10,4 грн/літр відповідно.