Україні доведеться підвищити пенсійний вік, який в більшості країн зростає разом з тривалістю життя.

Про це в інтерв'ю ЕП заявив старший економіст Світового банку Олексій Случинський. "Це дозволяє людям перебудуватися і пристосуватися до нових правил. Україна поки вирішила це питання креативно і, на мій погляд, конструктивно. Проте, це питання ще належить вирішувати в майбутньому", – заявив він. Рішення про підвищення пенсійного віку буде технічним моментом, вважає представник Світового банку.

Як зазначив економіст, деякі країни не піднімають пенсійний вік прямо зараз, але приймають рішення, що почнуть це робити, наприклад, через п'ять років. "Ми знаходимося в перехідному періоді підвищення необхідного страхового стажу та віку виходу на пенсію, тому щоб накладати на це підвищення пенсійного віку, потрібно все продумати", – сказав Случинський.

До речі, в Україні вимоги щодо мінімального стажу щорічно збільшуватимуться на 12 місяців і з 2019-го по 2028 підвищиться до 35 років. Пропорційно буде рости і число тих, хто не зможе вчасно вийти на пенсію. Через 10 років тільки 55% 60-річних зможуть вийти на заслужений відпочинок. На даний момент якщо не виконали вимоги щодо стажу (15 років для пенсії в 65 років, від 16 до 25 років – в 63 роки і 26 років – у 60 років), пенсії зовсім не буде.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Варто зазначити, що 1 грудня в Україні сталося нове підвищення пенсій. Тепер всі українці на заслуженому відпочинку повинні отримувати не менше 1497 гривень.

При цьому запуск накопичувальних пенсій, які повинні були істотно збільшити доходи українців на заслуженому відпочинку, Кабмін відстрочив.