В Україні необхідно прийняти закон, що зобов'язує батьків розділяти з матерями обов'язки по догляду за дитиною після народження.
З такою ініціативою виступив керівник громадського об'єднання "Батько має право" Олександр Швець. За його словами, країні потрібно переймати міжнародний досвід.
"Унікальна річ, яку ми хочемо запровадити, є в одній зі скандинавських країн. Законодавчо покласти обов'язковий нагляд за дитиною в період після народження треба як на батька, так і на матір. Ви подивіться на наші парки – гуляють одні жінки, а чоловіки іноді з обличчям як цегла, тому що вигнали туди", – заявив громадський діяч.
"Якщо ти погуляєш з дитиною в колясці, навчишся годувати кашкою або ще чимось, ти будеш більше любити і цінувати цю дитину… Ви знаєте, що якщо є діти, виховувати їх дуже складно, немає ніякого особистого життя. Якщо ці обов'язки розподілити між жінкою і чоловіком, тоді легше стане всім", – пояснив він.
Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
Швець також навів у приклад рішення Європейського суду з прав людини у справі "Костянтин Маркін проти Російської Федерації", коли "батько-військовослужбовець доглядав за дитиною, його обмежували в різних правах, врешті решт він дійшов до ЄСПЛ".
"Так от, суд у цій справі сказав, що покладання на жінку стереотипної ролі по догляду за дитиною, як кажуть в Україні "варити борщ, сидіти в чотирьох стінах", в першу чергу дискримінує жінку, оскільки не дає їй можливості розвиватися соціально, професійно і таке інше", – підкреслив активіст.
За його словами, в Україні "стереотипне мислення і державна система покладають на жінку повноваження одноосібно піклуватися про дитину".