Міністерство екології та природних ресурсів України запропонувало заборонити всі товари, що містять ртуть, а також ті, під час виробництва яких використовується ця речовина.

Це випливає із законопроекту про ратифікацію Україною Мінаматської конвенції, який представили на громадське обговорення. "Зараз документи на ратифікацію знаходяться на внутрішньому урядовому узгодженні. Сподіваємося на підтримку громадськості для того, щоб якомога швидше ратифікувати документ", – заявив заступник голови Мінекології Микола Кузьо.

У відомстві додають, що головна мета цієї ініціативи – знизити ризики для екології країни і здоров'я громадян. Зокрема, в разі прийняття законопроект торкнеться люмінесцентних ламп і ртутних термометрів. Також ртуть використовується при виробництві зубних пломб, косметики і навіть цементу.

"За нашими оцінками, впровадження положень Конвенції для бізнесу не буде критичним. Виробництво приладів, які забороняє Конвенція, в Україні відсутнє. Йдеться лише про імпорт, але його обсяги – мізерні. Крім того, Конвенція наголошує на поступовому припиненні видобутку ртуті, а Україна її не видобуває", – розповів директор департаменту екобезпеки Мінекології Сергій Лук'янчук.

Популярне: “Задерла спідницю та просила взяти аналізи”: В Одесі слідчий поліції влаштувала п’яну ДТП


За його словами, заборона не буде миттєвою.

"Буде розроблений план впровадження Конвенції, і будемо поступово виводити з обігу все те, що потрапляє під заборону, тим більше що ми вже спостерігаємо тенденцію переходу, наприклад, з люмінесцентних ламп (їх виробництво супроводжується викидами ртуті в атмосферу) на діодні. Останні вже виробляють в Україні, вони недорогі і вигідні в експлуатації. А обсяг імпорту люмінесцентних ламп – 10% від загальної кількості. Набагато рідше використовуються і ртутні термометри", – пояснив Лук'янчук.