Глава держави розповів лідерам ЄС про важливість санкцій проти Росії, запросивши відвідати Донбас.
 
Припинити військовий конфлікт на сході України можливо тільки шляхом дипломатичних переговорів, впевнений президент України Володимир Зеленський. Про це він сказав у понеділок, 8 липня, на спільній прес-конференції з лідерами ЄС за підсумками саміту Україна – ЄС у Києві.
 
"Якщо у когось раптом виникають сумнівні питання або сумніви щодо продовження санкцій – всіх запрошую на Донбас, подивитися, скільки бід нам принесла війна. І цю війну ми хочемо зупинити. І хочемо повернути мир в Україні. Але це можливо зробити єдиною "зброєю"- це дипломатія", – сказав Зеленський.
 
Він також пошкодував, що делегації деяких країн з Парламентської асамблеї Ради Європи не побували на Донбасі.
 
"Я впевнений – це було б їм дуже корисно", – додав президент України.
 
Він також зазначив, що сторони на Донбасі рухаються до стійкого припинення вогню, проте це відбувається не так швидко, як хотілося б.
 
"Тому що, фактично, ми рухаємося по мінному полю, у всіх сенсах цього слова. І попереду – багато роботи з відновлення Донбасу", – сказав Зеленський.
 
Говорячи про розведення військ в районі Станиці Луганської, президент додав, що українська сторона очікує демонтажу фортифікаційних споруд з боку сепаратистів для початку відновлювальних робіт моста.
 
Як повідомлялося, сьогодні в Києві розпочався саміт Україна – ЄС, в рамках якого анонсувалася зустріч президента України Володимира Зеленського з президентом Ради Європи Дональдом Туском, а також головою Європейської комісії Жаном-Клодом Юнкером.
 
Раніше представник України при Європейському союзі Микола Точицький заявив, що під час саміту Україна – ЄС буде підписано п'ять документів. Також буде прийнята спільна декларація, в якій враховані 99% побажань Києва.