JPG

В Україні до кінця цього року, можуть закритися до 20% торгових продуктових роздрібних мереж. 

Про це повідомив директор Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

За словами експерта, вже два місяці в деяких супермаркетах не виплачують заробітну плату, а з постачальниками досі не розрахувалися навіть за соціальні товари.

«Перш за все, продуктові мережі звикли працювати з відстрочкою платежу, яка становить в середньому 90 днів. Але після різкої девальвації гривні на плаву залишилися тільки фінансово стійкі постачальники, але навіть вони змушені були припиняти відвантаження в торгові мережі на таких умовах. В результаті порожніють полиці, обороти магазинів падають, борги по заробітній платі і податках ростуть. А результатом стане закриття багатьох торгових точок», – розповів Дорошенко.

Він також додав, що на даний момент супермаркети намагаються приділяти більше уваги продуктами і товарами першої необхідності. В свою чергу, так зване введення мита на імпорт відсунуло закордонні делікатеси в розряд предметів розкоші.

Читайте також: Девальвація гривні ще сильніше вдарить по цінах, вважає фахівець

Нагадаємо, що український уряд має намір відмовитись регулювати ціни на соціально значимі товари та зняти оптові обмеження, які вже діють більш як 10 років. 

Джерело: Корупція.Інфо.