Тут панує знівечена мораль, вона впливає на політичну культуру країни, а через неї і на економічні проблеми відповідно

Таку думку в своєму авторському блозі про ситуацію в Україні висловив популярний артист і громадський діяч Святослав Вакарчук:

“Це пов’язано, зокрема, з історичними причинами: відсутністю власної тривалої державності, майже трьохсотрічним перебуванням під гнітом королівського абсолютизму і сімдесятьма роками радянського” спадщини “, – написав лідер української рок-групи” Океан Ельзи “.

“Наведу вам деякі ознаки цієї” псевдоморалі “. Ввічливості у нас часто вважають слабкими. Чесних – дурними. Відкритих – недалекоглядними. Освічених – зарозумілими. Хитрих – мудрими. Багатьох, навіть тих, хто чесно заробив свої гроші, – підозрілими. Висока посада вважається чеснотою. Доброта – прихованим корисливістю (пам’ятаєте приказку, що безкоштовно – це занадто дорого?) “- продовжив автор.

На цій “недоморалі”, вважає Святослав, тримається вся нинішня політична культура:

“Вона безжально перемелює рідкісних щирих донкіхотів в політиці. Ця недолуга політична культура, в свою чергу, є причиною нашої економічної відсталості, тотальної корупції, кричущої несправедливості і багато в чому, геополітичної слабкості”, – пояснив музикант.

“Нам потрібно повернути в українське суспільство справжню мораль. Старі правила повинні зникнути назавжди. На їх місце повинні прийти цінності, за якими живе цивілізований успішний світ. Це надважливе завдання лежить як на суспільстві, так і на владі”, – відзначає він.

Шлях “від низу до верху”, коли суспільство свідомо удосконалюється: через освіту, просвітництво, проповідництво – це перший варіант виходу із ситуації.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Другий-“зверху вниз”, обрана влада своїми діями, своєю поведінкою показує приклад суспільству сосответственно:

“Стає носієм нової політичної культури. Виступає каталізатором справжніх змін. Оформляє новий суспільний договір. Окреслює червоні лінії. Встановлює заохочення за відповідність нормам і покарання за їх порушення. При цьому, впроваджуючи в суспільстві нові правила, обрана влада починає в першу чергу з себе” , – пояснив Вакарчук.

Перший шлях передбачає більшу кількість тих, хто готовий виховувати і вчити “нових українців”. Другий же – вимагає якомога більшу кількість тих, хто готовий не словом, а ділом боротися зі старою політичною системою:

“Для першого шляху нам потрібні Вчителі та Місіонери. Для другого шляху нам потрібні Воїни і Будівельники. Перші повинні нести Слово і міняти людей. Другі повинні боротися за владу і змінювати держава. У кожного з них своя місія. Але тільки рухаючись разом вони зможуть викликати справжні Зміни”, – підсумував Вакарчук.