дем-авто

Україну потрібно залишити без імпортних автомобілів. Такий висновок можна зробити зі слів Олега Боярина, власника компанії «Єврокар», яка виробляє автомобілі Skoda в Закарпатті.

Бізнесмен заявив, що український ринок треба захистити від іномарок, підвищивши податки на їх ввезення.

«Якщо ми хочемо підтримувати не зарубіжних виробників, а створити свою розвинену автомобільну галузь, мита потрібно підвищувати. Тоді це стимулює великі автоконцерни не імпортувати сюди автомобілі, а виробляти їх тут, локально», — пояснив свою позицію Боярин.

З позицією бізнесмена не згодні самі імпортери. За словами Олега Назаренка, генерального директора Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД), підвищення імпортних мит на автомобілі не допоможе вітчизняному автопрому.«Щоб залучити іноземних інвесторів у автомобільну промисловість, нам потрібно не підвищувати, а обнуляти, як імпортні, так і експортні мита», — упевнений Назаренко.

Але для приходу інвестора навіть цього, на його думку, мало. Глава ВААІД вважає, що в перший час бізнес потрібно звільнити фактично від усіх податків, надавати безкоштовно землю під виробничі майданчики, забезпечувати комунікаціями.

«Саме так чинили, наприклад, в Росії, де після розпаду СРСР з’явилося 23 автозаводи світових виробників», — наводить приклад директор асоціації імпортерів.

Олег Назаренко вважає, що відомі європейські, американські і японські концерни до нас навряд чи вже прийдуть. Такі компанії вже давно мають заводи в Європі: Польщі, Угорщини, Словаччини, Туреччини, Росії. Але ось на китайських виробників ми цілком можемо розраховувати.

«Сьогодні головні вороги інвесторів в Україні – високі податки і корупція. За моїми відчуттями, корупції зараз навіть більше, ніж при Вікторі Януковичі. В таких умовах жоден іноземний інвестор не наважиться вкладати гроші в Україну», — підсумував директор ВААІД.