В Україні виготовлятимуть електромагнітну зброю. В якості інвестора, що вклав гроші в українську розробку виступила оборонна компанія з Індії, повідомляють в підприємстві "Спецтехноекспорт".
Кошти, які виділив партнер направили на створення зразків та науково-технічної документації.
"Завдяки проведеній роботі, українські науковці та розробники отримали належний рівень фінансування, що дозволило їм продукувати нові знання та втілити їх у нові рентабельні продукти. Також, завдяки цьому проекту, Україна долучилася до закритого клубу держав, що працюють над створенням високоефективної електромагнітної зброї", – повідомив директор підприємства.
За принципом роботи нова електромагнітна зброя створює потужне електромагнітне випромінювання, що призводить до виходу з ладу радіоелектронної апаратури, що є у складі озброєнь і військової техніки, або створює значні перешкоди її штатному функціонуванню.
Електромагнітна зброя не шкідлива для людей, вона знищує всю радіо-апаратуру, системи енергоживлення та передачі даних, якими користується ворог.
Таким чином її будуть застосовувати для знищення інфраструктури ворога, командних пунктів та виводити з ладу засоби зв'язку.
"Такий тип озброєнь використовує лише енергію електромагнітного випромінювання, тому його дія не має летального впливу на людей, однак здатна вивести з ладу будь-яку техніку або об’єкти інфраструктури, що оснащені електронними системами. Електромагнітні боєприпаси можуть бути розміщені як на ракетних, так і авіаційних носіях, включаючи безпілотні літальні апарати, – зазначають у відомстві.
Таким чином, нова електромагнітна зброя може ефективно застосовуватись проти стратегічно важливих цілей противника, зокрема командних та адміністративних центрів, вузлів зв‘язку, електростанцій, об‘єктів протиповітряної оборони тощо без ризику нанесення шкоди цивільному населенню.
Зазначимо, що у лютому 2019 року підприємство "Спецтехноекспорт" вже здійснило поставку в Індію першої партії нового типу зброї та проводить переговори щодо постачання додаткової партії зазначених виробів.
Водночас, оборонні підприємства України готові, у випадку зацікавленості з боку силових структур та направлення відповідного замовлення, розгорнути серійне виробництво електромагнітної зброї для українського війська.