В Україні почався другий тур виборів президента України. За посаду змагаються шоумен і бізнесмен Володимир Зеленський та чинний президент Петро Порошенко.

Виборчі дільниці працюють з 8-ї до 20-ї години. За кордоном голосування проводять за місцевим часом.

ЦВК має встановити результати виборів до 1 травня 2019 року. Інавгурація новообраного президента повинна відбутися до 3 червня.

​Вибори президента України є загальними. Право голосу мають громадяни, яким на день виборів виповнилося 18 років. Для участі в голосуванні виборці повинні мати при собі документ, який підтверджує громадянство України (паспорт, військовий квиток тощо).

Другий тур виборів 2019 вже настав. Як поводитись на виборах, що робити, якщо ви помітили порушення на дільниці та як запобігти фальсифікаціям – у матеріалі далі.

Закон Про вибори президента України передбачає, що право голосу має кожен громадянин України, якому на момент голосування виповнилось 18 років.

Окрім того, участь у виборах – добровільна. Тобто ніхто не має права змушувати вас голосувати, якщо ви цього не хочете.

Перед тим, як йти на дільницю, слід ознайомитись із загальними правами та правилами виборців.

Голосування відбувається таємно. Саме тому на виборах заборонено фотографувати та знімати відео. Запостити селфі з бюлетенем в Instagram не вийде.
В кабінці для голосування має право перебувати лише одна особа. Це також регламентується таємністю виборів. Однак, особи, які прийшли з дітьми молодше 18 років, можуть взяти їх з собою. Якщо людині з особливими потребами потрібна допомога у заповнені бюлетеня – це можна зробити за відома члена виборчої комісії.

Передача голоса – заборонена. Виборець може проголосувати лише один раз і тільки за себе. Навіть маючи паспорт і дані особи, проголосувати ви за неї не зможете. Якщо особа не може з’явитись на дільницю, вона завчасно має заповнити відповідну заяву у дільничній виборчій комісії. Їй нададуть право голосування поза межами дільниці.

Заповнювати бюлетень треба лише відповідно до правил – поставити відмітку можна лише навпроти одного кандидата. Всі інші дописи на бюлетені роблять його недійсним. Однак, якщо ви випадково його зіпсували, маєте право звернутись до члена виборчої комісії і отримати новий. До речі, бюлетень за межі виборчої дільниці виносити заборонено.

У день виборів заборонена будь-яка агітація. Тому з’являтись на виборчу дільницю з будь-якими агітаційними матеріалами на користь кандидата – заборонено. Це, також, стосується елементів одягу, аксесуарів, календарів, брошур, газет та ін.

Будівля виборчої дільниці у день виборів перетворюється на державну установу. Відповідно, на території не можна з’являтись з алкоголем, тваринами, вогнепальною або холодною зброєю.
У день виборів дільниці будуть працювати з 8 години ранку до 20 години вечора. Головне – встигнути зайти до дільниці до 20 години, поки не зачинили двері. Проголосувати можна і пізніше.

Нагадаємо, у першому турі за Володимира Зеленського свій голос віддали 5 714 034 виборці (30,24%), за Петра Порошенка – 3 014 609 (15,95%). Явка склала 62,8%.