У фонді соцстраху не вистачає більше мільярда гривень.

Фінансова діра у фонді соціального страхування затримує виплати за лікарняні, тому найближчим часом компенсацій за них не буде. Про це повідомили в ефірі "Сніданку з 1+1".

"Українці скаржаться, що грошей чекають по кілька місяців, у фонді переконують, що термін затримки – 18 днів, якщо минуло більше часу, радять звернутися до бухгалтерії свого підприємства", – розповіли у студії.

Як відомо, листки непрацездатності компенсують за рахунок єдиного соціального внеску, який сплачують роботодавці.

Несумлінні з них просто перестали його платити, а дієвого механізму повернути ці борги нині немає, кажуть у федерації профспілок. Тож швидко знайти мільярд гривень, саме стільки нині бракує, щоби розрахуватися з боргами – не вийде. 

Нагадаємо, 13 квітня повідомлялося, що Фонд соціального страхування вже накопичив борг у 1,6 млрд грн за виплатою лікарняних і затримує їх впродовж кількох тижнів, а восени виплати можуть і зовсім припинитися. 

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"На сьогодні заборгованість Фонду з виплатою тільки допомоги по тимчасовій непрацездатності складає 1,6 млрд грн, при цьому строк затримки становить 27 календарних днів. Крім того, як мені стало відомо, є загроза, що у вересні страхові виплати можуть зовсім припинитися", – розповіла Денісова.