Головні новини Львова
Подобається

В Україні створять секретну розвідувальну програму

18/10/2014     Автор: Яна Романська
В Україні створять секретну розвідувальну програму

Україні буде створена Національна розвідувальна програма.

Про це повідомив глава Комітету з питань розвідки при президенті України Ігор Смешко 

"Буде створена Національна розвідувальна програма. Це документ максимального рівня секретності. Хто в цій програмі буде названий противником №1, цього згідно чинному законодавству ми не можемо говорити. Але, по суті… Україна веде бойові дії. Значна частина нашої території окупована сусідньою країною. Не виходячи за рамки закону про державну таємницю, я можу сказати: це не Україна визначила, хто є її основним противником, або як говорять у розвідці, хто став нашим стратегічним опонентом, яка країна є загрозою національній безпеці", – зазначив він.

За словами Смешка, саме для реагування на існуючі виклики Президент України вирішив створити Комітет з розвідки: "Це результат аналізу світового досвіду, наприклад, у США діє 17 різних розвідувальних служб, але їх діяльність координується і аналізується єдиним апаратом – директором центральної розвідки".

Відповідаючи на питання, чи можна побудувати професійну систему з українських спецслужб, він сказав: "Саме для вирішення цього завдання Президент Петро Порошенко вирішив створити Комітет з розвідки. Ви правильно поставили діагноз хвороби: спецслужби у нас – це удільні князівства. Вони самі по собі існують, поза системою контролю".

"Ми повинні забезпечити президента інтегральною аналітичною інформацією, сформованою на основі даних семи різних державних структур, з усіх ключових питань національної безпеки. Президент ставитиме оперативні конкретні завдання, які доводитимуться до кожного розвідоргану, згідно з його функціями і можливостями", – зазначив Смешко.

 

Джерело: УкрЗахідІнформ