В Україні в неділю, 4 листопада, відзначають осіннє свято Казанської Божої Матері-2018. Воно вважається жіночим, оскільки Пресвята Богородиця є заступницею всіх жінок і особливо наречених.
Казанська Божа Матір допомагає:
-
якщо є проблеми в сім'ї, оскільки Казанська Божа Матір – покровителька сім'ї, її образ прийнято дарувати при вінчанні і хрещенні дітей; -
у захисті від пожеж – адже, за переказами, цей образ породжений вогнем; -
у зціленні від різних хвороб, особливо тих, що пов'язані з очима і зором; -
у важких життєвих ситуаціях – просять допомоги при прийнятті рішення.
Що не можна робити на свято
4 листопада, на свято Казанської Божої Матері, строго-настрого не можна сваритися і лихословити. Варто уникати конфліктів і, по можливості, присвятити день справам духовним і світлим.
Церковної заборони на роботу немає – але, за прикметами, робота по господарству в цей день не принесе добрих результатів, так що люди намагалися не працювати по дому, відкладаючи навіть термінові справи на кшталт прання і генерального прибирання.
Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
Також існує прикмета, що в свято Казанської Божої Матері в жодному разі не варто вирушати в дорогу – поїздку краще відкласти. Є навіть прислів'я: "На Казанську добрі люди в далечінь не їздять – виїдеш на колесах, а приїхати впору на полозках".
Що можна робити 4 листопада
Можна сходити до церкви і помолитися.
На Казанську також часто грають весілля (вважається, що такий шлюб буде вдалим і щасливим). Та й взагалі нареченим прийнято давати в руки при вінчанні саме ікону Казанської Божої Матері.