361330

Держпідприємство "Антонов" розглядає можливість запуску серійного виробництва найбільшого у світі літака Ан-225 "Мрія".

Про це в інтерв'ю заявив перший віце-президент компанії Олександр Коцюба.

"За скромними оцінками, створення і запуск такого літака в серійне виробництво оцінюється в 3-4 млрд доларів. Левову частку витрат займає підготовка виробництва, виготовлення оснащення, закупівля обладнання, сертифікація і випуск конструкторської документації", – повідомив Коцюба.

   

За його словами, певний інтерес до співпраці для виробництва літака є у китайських інвесторів, але їх можливостей недостатньо.

"Є певний інтерес з боку Китаю. Для них така сума цілком підйомна. Але поки це на рівні обговорення. "Мрія" цікава не тільки як унікальний комерційний перевізник. Такий літак прикрасить собою імідж будь-якої країни. Але для однієї компанії такі суми непомірно великі. Ми бачимо це як якийсь міждержавний проект", – пояснив віце-президент компанії.

Що стосується другого екземпляра літака, то за словами Коцюби, "технічно це можливо".

"У нас є все для складання планера – фюзеляж, крило, хвостове оперення. Але для побудови другого Ан-225 будуть потрібні значні кошти. Зовнішній вигляд літака практично не зміниться, але з точки зору техніки та інженерії це буде зовсім інший літак – з новітнім обладнанням і двигунами", – додав він.

Ан-225 "Мрія" – єдиний у світі літак, здатний транспортувати 169 тонн різнорідного за своїми характеристиками (вагою, розміром, несиметричною площиною опорної поверхні і т.п.) вантажу. До того ж використання Ан-225 дозволило істотно зменшити вартість перевезення у порівнянні з доставкою цього вантажу двома літаками Ан-124-100 "Руслан".