Сьогодні у Києві пройшов установчий з'їзд громадського об'єднання Асоціація народних волонтерів України.

Наразі асоціація об'єднала 26 волонтерських організацій, включаючи благодійний фонд «Крила фенікса», «Автомайдан», «Патріот», «Народний тил» та інші.

Як повідомив журналістам координатор Ради волонтерів при Міноборони Давид Арахамія, в Асоціацію народних волонтерів увійшли зареєстровані волонтерські організації, які регулярно надають допомогу військовим і цивільним особам в зоні АТО, а також ветеранам АТО та їх сім'ям.

Він зазначив, що зараз є кілька сот заявок від волонтерських організацій, які хочуть вступити до Асоціації, але на сьогоднішній день було вирішено об'єднати 26.

«Це найбільш розкручені фонди, які дуже багато програм реалізують. Маленькою групою легше прийняти рішення, а потім ми робимо вільний вхід. Люди, які захочуть пізніше приєднатися, зможуть це зробити на рівних правах з іншими. Тобто, той, хто перший, не значить – найголовніший … Є багато дрібних громадських об'єднань та волонтерських фондів, і наше завдання – показати їм той досвід, який мають великі волонтерські фонди», – сказав він.Давид Арахамія також зазначив, що на сьогоднішньому з'їзді було вирішено, яким чином волонтерські організації будуть взаємодіяти з державою.

«Волонтери втомилися створювати паралельні державі структури. Держава щось робить, а волонтери бачать, що це працює погано, і починають закривати дірки … Тому волонтерські організації вирішили спробувати коригувати держава за напрямами і, в першу чергу, це взаємозв'язок з Міноборони. ми вирішили, яким чином це робити за допомогою профільних комітетів … Наприклад, комітет з тактичної підготовки, його завданням є об'єднати весь досвід, який був на волонтерських засадах, і змусити профільні державні структури реалізувати ці програми в життя», – сказав він.

Давид Арахамія зазначив, що створення Асоціації є важливим кроком, оскільки якщо волонтерські організації, об'єднавшись, будуть доносити проблеми до чиновників, то останні – почнуть прислухатися.

«Наша сьогоднішня задача – виступати єдиним фронтом перед державними структурами», – сказав він.

 

 

Джерело: Вголос