З 20 серпня в Україні заборонили продавати і використовувати антисептик "Етанол 96" по 100 мл виробництва "Кілафф" серії 010218. Про це йдеться в розпорядженні Держлікслужби України.

Від поліції і виробника надійшло повідомлення, що покупцем 3340 флаконів всієї серії 010218 був Центр інноваційних медичних технологій НАН України. Однак у продажу виявили "Етанол 96" з підроблених сертифікатом якості, де зазначено, що "Кілафф" випустив 93 тисячі 501 флакон тієї ж серії (всього ж виробник випустив 3501 флакон даної серії).

Популярне: Українців обдеруть до нитки: новий закон примусить заплатити навіть за “собачу будку”

Купувати препарат можна лише в установах НАН України.

Папомнім, в Україні заборонили реалізацію, зберігання та застосування 68 лікарських препаратів, 43 з яких виготовлені в Росії.

Відповідне розпорядження опубліковане на сайті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Основною причиною заборони є ввезення зазначених ліків на територію України з порушенням вимог законодавства.

Медзаклади, аптеки та інші суб'єкти господарської діяльності повинні негайно, після одержання припису, перевірити у себе наявність лікарських препаратів зі списку, після чого вилучити їх з обороту для подальшого знищення та утилізації.