В Україні з 1 січня 2019 року підвищили мінімальну зарплату. Як і передбачалося, тепер сума мінімальної заробітної плати складатиме 4200 грн. Саме новина про зростання мінімалки породила дуже велику кількість "експертних" прогнозів. І вони, на жаль, не втішні.

Багато з економічних фахівців вважають, що разом з невеликим підвищенням мінімалки прийдуть безробіття і серйозно зростуть ціни. 

Отже, з 1 січня в Україні мінімальна заробітна плата зросла на 12% і склала 4179 грн. При цьому Національний банк України заявив, що фінансовим підсумком 2018 року є 10% інфляція.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Відомий експерт, економіст Андрій Новак вважає, що чергове підвищення мінімальної заробітної плати не можна назвати таким.

"Підвищення мінімальної ЗП — це всього лише часткова індексація на інфляцію", — запевняє Новак.

Однак для держбюджету підвищення мінімалки можна розглядати як позитивний фактор за рахунок податків. 22% в казну держави, які зараз платить роботодавець в фонд праці, і 19,5% — податки, які платить сам найманий працівник, залишаються тими ж, але сума в гривнях виходить зовсім інша і може скласти близько 6,7 млрд грн.

Варто нагадати, що інфляція на рівні 6% річних – міф, і в 2019 році очікувати такого результату не слід. Так написав у своєму Facebook економіст, керівник приватним інвестиційним фондом на фондовому ринку США Володимир Компанієць.

Укрпошта заявила про те, що у доставці поштових відправлень можливі затримки через скрутні погодні умови. Про це сказано на сайті підприємства. Це вже не перший випадок за останні пару місяців – перед Новим роком погода вже заважала доставці листів і посилок в охоплені негодою регіони.