Ініціатива Міністерства соціальної політики скасувати обмеження максимальної пенсії торкнеться дуже малої кількість українців – в основному, спецпенсіонерів.

Про це розповіла старший науковий співробітник Інституту демографії та соцдосліджень НАН України Лідія Ткаченко. За її словами, нинішня формула розрахунку пенсій майже виключає можливість отримання виплат у 10-15 тис. грн і вище.

"Ініціатива зняти обмеження на пенсії пов'язана з пропозиціями зняти "стелю" по зарплатах, з якої сплачується єдиний соціальний внесок. Зараз хоч вона і висока, але є певне обмеження зарплати, на яку нараховується єдиний соціальний внесок. Пропонується її скасувати зовсім і встановити регресну шкалу", – пояснила вона .

Популярне: Жорсткі перевірки та контроль: Влада підготувала нові сюрпризи пенсіонерам

За словами експерта, "це буде стосуватися дуже малої кількості людей".

"У нас трохи людей, які такі захмарні зарплати отримують. Ті люди, які отримують пенсії понад 10 тис. грн – як правило, спецпенсіонери. За звичайним законом про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування таку зарплату не отримаєш", – зазначила вона.

"Справа в тому, що у нас минулого року переважній більшості пенсіонерів, коли нараховують пенсії, використовують показник зарплатної бази 3764 грн. Навіть якщо у вас стаж 40 років, зарплата була в 2-3 рази вище за середню, все одно з зарплатною базою 3764 грн ви ніяк на 15 тис. грн не вийдете", – пояснила Ткаченко.

Експерт підкреслила, що зарплатна база повинна з наступного року бути проіндексована і стане більше, але вона все одно буде відставати від поточного розміру зарплат.

"Очевидно, що це не останні зміни у формулі і порядку нарахування пенсій. Насправді, люди з високими зарплатами ніколи не зможуть отримати такі ж високі пенсії, хіба що порівняно із середнім рівнем", – уклала вона.