В.о. глави Міністерства енергетики України Юрій Бойко виступає за підвищення тарифів на електроенергію для населення.

Бойко зазначив, що існує «об’єктивна необхідність перегляду підходів до формування тарифів для побутових споживачів».

Про це він заявив сьогодні на брифінгу.

«На сьогоднішній день побутовий споживач сплачує за електроенергію виробнику 1 копійку. По Україні середньозважена вартість транспортування електричної енергії від електростанції до власне будівлі (включає тариф на передачу Укренерго, тариф на розподіл оператора системи розподілу і власне тариф постачальника на поставку) становить 1,03 грн, а середньозважена ціна однієї кіловат-години для побутового споживача останні два місяці становить 1,04 грн», – заявив в.о. міністра.

Бойко додав, що в грудні, «по абсолютно обґрунтованим рішенням регулятора», тариф НЕК Укренерго з 24 копійок збільшиться до 31 копійки. У зв’язку з цим вартість доставки електроенергії для всіх споживачів, в тому числі побутових, виросте на 7 копійок. В результаті постачання електроенергії побутовим споживачам буде збитковою навіть при покупці електричної енергії за одну копійку.

«Цілком очевидно, що при такій моделі це все не може довго працювати, а в цьому контексті обов’язково необхідно згадати і економічну кризу», – сказав Бойко.

Він зазначив, що до серпня споживання електроенергії в Україні знижувалося.

«При цьому відбувалися парадоксальні речі. Хоча вони тільки на перший погляд парадоксальні. Обсяг споживання населення зростав, а обсяг промислового споживання знижувався. Це призводило до зниження обсягів споживання в цілому», – сказав в.о. міністра.

Таким чином, зростає обсяг «дотованого» споживання. Крім цього, все більше електроенергії виробляється сонячними і вітряними електростанціями, яким держава гарантувала високий «зелений» тариф.

«Всі ці тенденції призводять до повного розбалансування ринку електричної енергії при збереженні тих підходів до ціноутворення, які на сьогоднішній день є», – сказав Бойко.

За його словами, наступного тижня з’явиться «готове до прийняття рішення, яке передбачатиме максимально збалансований і м’який підхід в частині тарифів для побутових споживачів».