Українцям стали приходити повідомлення про те, що їх позбавляють пільг на оплату комунальних послуг, передає Корупція.Інфо

В уряді кажуть, що причина всьому – перевищення доходу громадян податкової соціальної норми. При цьому, українцям радять скористатися субсидією.

Як пояснив віце-прем'єр з питань соцполітики Павло Розенко, вже два роки в країні існує правило: люди отримують знижки на комуналку, або оформляючи субсидію, або користуючись пільгами.

«Поєднувати ці два списки не можна, тобто, якщо ви отримували знижку на оплату комунальних послуг тому, що ви є чорнобильцем чи ветераном війни, то претендувати на субсидію ви не могли. Зараз доходи громадян змінилися, змінився прожитковий мінімум. Тому якщо вам прийшов лист, що ви позбавлені пільг, то не впадайте у відчай. Ідіть і оформляйте собі субсидію. Також місцева влада як виняток може приймати рішення щодо конкретних ситуацій і допомагати. Наприклад, якщо самотня людина має велику житлоплощу, то потрібно звернутися до місцевих соцорганів і отримати допомогу. Вони можуть це вирішувати», – зазначив чиновник.

Пільги забрали у більшості пільговиків. Вони перераховані в постанові Кабміну №389 і стосуються колишніх правоохоронців, чорнобильців, учасників воєн (в тому числі атошників), дітей війни, колишніх бюджетників, які працювали в сільській місцевості, жертв нацистських переслідувань, ветеранів праці. Всі вони отримували право на пільгову оплату комунальних послуг, плату за телефон і на установку квартирного телефону.

Популярне: В Україні знову перерахують пенсії: Кому "світить" солідне підвищення

При цьому нові зміни торкнулися найбільше пенсіонерів.

«Саме їм підвищили пенсії, і таким чином змінилися їхні доходи. Особливо можуть постраждати самотні пенсіонери, тому що їм нема з ким поділити витрати. Якщо живуть двоє пенсіонерів або в квартирі є студент, неповнолітній, то вони втратять менше», – уточнює економічний експерт Олександр Охріменко.