Кризовий координатор ООН в Україні Амін Авад закликав до «негайної гуманітарної паузи» в бойових діях, оскільки в країну прибуває гуманітарна допомога Організації Об’єднаних Націй,  про це повідомили в пресслужбі ООН.

Закликаю негайно зробити «гуманітарну паузу» для забезпечення найнагальніших потреб та невідкладно розпочати перетворення цих домовленостей на конкретні дії на місцях, щоб полегшити долю мільйонів людей, що опинилися у пастці або намагаються виїхати, а також дозволити людям дістатися безпечного місця, – повідомив Авад. 

Він наголосив, що його першочерговою метою є термінове визначення пріоритетних географічних територій та секторів, гуманітарні потреби в яких потребують невідкладного реагування, щоб розгорнути доставку життєво необхідної допомоги у нинішніх обставинах. 

Я вітаю підсумки другого раунду переговорів між Україною та Росією щодо припинення вогню, створення гуманітарних коридорів та евакуації цивільного населення, – додав кризовий координатор ООН в Україні.

Як повідомляв, у суботу, 5 березня, до Львова прибула перша партія товарів ЮНІСЕФ. Вона надійшла колоною з шести вантажівок, у яких знаходиться 62 тонни ліків, аптечок першої допомоги, акушерські набори та хірургічне обладнання, а також набори для немовлят тощо.