У Польщі заявили, що не лише Угорщина є перешкодою санкціям проти Росії у ЄС.

Глава керівної польської партії Право і справедливість Ярослав Качинський заявив, що хоча Угорщина відкрито перешкоджає санкціям проти країни-окупанта Росії, «тонкіше» тим самим займаються й основні економіки Європи.

Про це повідомляє Ліга з посиланням на відео виступу Качинського. За його словами, «з Угорщиною дуже серйозна проблема», яку не можна недооцінювати.

«А коли йдеться про тоншу гру, але схожу за змістом, – це насамперед Франція, Німеччина, а іноді також і Нідерланди», – сказав Качинський.

Лідер Права і справедливості заявив, що війна Росії проти України найімовірніше, затягнеться надовго, і росіяни намагатимуться досягти хоча б часткового успіху».

Нагадаємо, що Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував канцлера Німеччини Олафа Шольца та президента Франції Еммануеля Макрона за їхні дзвінки кремлівському диктатору Володимиру Путіну, попри те, що війна РФ проти України продовжується.

“Вражений усіма розмовами, які ведуться з Путіним, особливо канцлером Шольцем, президентом Емманюелем Макроном. Ці переговори ні до чого не призводять”, – зазначив політик.

За словами польського лідера, ці бесіди скоріше мають ефект “своєрідної легітимації для того, хто несе відповідальність за злочини, вчинені російською армією в Україні”. Один лише Путін відповідальний за відряджання російських сил в Україну, зазначив Дуда. Саме Путіна підтримують командувачі військами, додав президент.

Як відомо, президент Франції Емманюель Макрон і канцлер Німеччини Олаф Шольц провели телефонну розмову з російським диктатором Володимиром Путіним. Російський диктатор запевняв європейських лідерів, що Росія нібито відкрита до відновлення перемовин про припинення війни з Україною і вони заморожені лише через позицію Києва, та погрожував «дестабілізацією ситуації і загостренням гуманітарної кризи», якщо Захід продовжить допомагати Україні зброєю.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що українська влада не побачила жодного зусилля від Угорщини зупинити війну.

“Уся Європа хоче миру. Уся Європа не хоче, щоб поле бою було перенесене з Маріуполя в Будапешт або з Харкова у Краків, або з Чернігова у Вільнюс. Уся Європа намагається зупинити війну, повернути мир. Чому ж тоді офіційний Будапешт протиставляють усій Європі, усім цивілізованим країнам? Заради чого?”, – сказав Президент України.