Співробітники Служби безпеки України викрили посадовців АТ “Укрзалізниця”, які організували схему закупівлі неякісних елементів для колій на майже 15 млн гривень. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Згідно з повідомленням, у 2018 році комерсанти за сприяння посадовців АТ “Укрзалізниця” організували протиправний механізм постачання неякісних елементів верхньої будови колії виробництва АТ “Дніпропетровський стрілочний завод”.

Відомо, що за цей час зловмисники встигли поставити продукції на майже 15 млн гривень. Окрім цього, експлуатація таких елементів створювала загрозу стабільному функціонуванню об’єктів критичної інфраструктури залізничної галузі.

Як зазначається, проведені експертизи підтвердили невідповідну якість продукції заявленим вимогам та встановили, що державному стратегічному товариству завдано збитки у розмірі 11,8 мільйона гривень. На третину неякісної продукції суд наклав арешт.

Слід зауважити, що на цьому ділки не спинилися. Так протягом 2020 року, поки тривали експертизи, посадовці “Укрзалізниці” намагалися знову закупити неякісну продукцію. Завдяки інформуванням СБУ керівництвом АТ “Укрзалізниця” протиправний механізм було заблоковано.

Наразі у межах кримінального провадження за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу у Києві та Дніпрі правоохоронці проводять низку обшуків.

Також відомо, що фігурантам справи, зокрема колишньому заступнику одного із Департаментів “Укрзалізниці” та двом керівникам комерційних структур прокурорами Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу.

На таку гучну справу відреагувало керівництво “Укрзалізниці”. “Сьогодні – про “червоні лінії”. Соромно, коли майже кожного тижня ми повідомляємо про нові кримінальні провадження, в яких фігурують співробітники УЗ. Але, водночас, я вдячний правоохоронним органам за те, що разом ми очищаємо УЗ від злодіїв, махінаторів та інших недобросовісних співробітників. Якщо хтось ще має ілюзії щодо “теплої ванни”, раджу подумати краще. Інакше – “прийдуть і до вас”, – написав у своєму Telegram-каналі голова правління акціонерного товариства “Укрзалізниця” Володимир Жмак.

Нагадаємо, нещодавно СБУ викрила “металеві” оборудки на Львівському локомотиворемонтному заводі, який входить до структури “Укрзалізниці”.