На цьому тижні ЗМІ повідомили, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро підготували подання на зняття недоторканності з двох нардепів, один з яких Олег Ляшко, лідер опозиційної фракції «радикалів».

І хоча офіційного підтвердження намірів САП і НАБУ не було – головний антикорупційний прокурор Назар Холодницький наявність подання не підтвердив і не спростував, пославшись на таємницю слідства, – інформаційний ефект від новини був передбачувано гучним. І особисто Ляшко, і його соратники по партії тут же заявили про «політичне замовлення влади», «політичний тиск».

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

При цьому Олег Валерійович продовжує випромінювати властивий йому оптимізм, запевняючи своїх виборців, що «усі вигадані справи» лопнуть, «як мильні бульбашки», оскільки Ляшко, мовляв, політик виключно чесний і порядний.

І у Олега Валерійовича, треба зізнатися, є певні підстави цей оптимізм випромінювати, незважаючи на те що справа, за якою його хочуть позбавити недоторканності, здається досить очевидною навіть людям, далеким від юридичної практики. Йдеться про знамениті три виграші лідера «радикалів» в лотерею на загальну суму близько 500 тис. грн, які Ляшко задекларував рік тому. Тоді, нагадаємо, інформація про те, що Олег Валерійович тричі протягом одного року виграв великі суми грошей, викликала в країні шквал різноманітних знущань над «радикалом». Не рятувало навіть пояснення Ляшко, що свої півмільйона він нібито виграв, роблячи ставки на букмекерському тоталізаторі на свій улюблений клуб донецький «Шахтар» і менш улюблений «Ліверпуль», адже можливість тричі поспіль зробити виграшну ставку не дуже узгоджується з теорією ймовірності. 

Зрозуміло, антикорупційні органи не могли пройти мимо такого скандалу і почали розслідування, яке триває досі, хоча ще в березні цього року в ЗМІ з'явилася інформація, що в документах Української національної лотереї, до яких за рішенням суду отримало доступ НАБУ, задекларовані Ляшко виграші не зареєстровані. Якщо це так, то є всі підстави вважати, що лідер «радикалів» задекларував свідомо недостовірну інформацію, а законність доходу в 0,5 млн грн сумнівна.

Але оптимізм Ляшко виникає аж ніяк не через юридичних аспектів справи, а через політичні. По-перше, політик прекрасно розуміє, що для зняття з нього недоторканності потрібно не тільки 226 голосів в сесійній залі, а й відповідне рішення профільного комітету, і ймовірність, що голоси знайдуться не набагато більш ймовірні від того, щоб тричі поспіль виграти в лотерею. По-друге, історія зі зняттям недоторканності – це відмінний привід для Олега Валерійовича знову побути в центрі уваги ЗМІ, розсипаючи направо і наліво звинувачення влади в «політичних замовленнях», а заодно звинувачуючи і саму владу в астрономічних розмірах корупції, на тлі якої скромний виграш «радикала» виглядає  дрібницею.

До того ж не треба забувати, що виборець Ляшко за замовчуванням ірраціональний, а тому навряд чи розчарується у своїй любові до політичного кумира через історію з лотереєю. Швидше зовсім навпаки, при правильній і агресивної контргрі, яка Олегу Валерійовичу вельми непогано вдається, він здатний навіть наростити свій рейтинг. І ось тут настає час задуматися іншому учаснику президентської гонки – Юлії Тимошенко. Ірраціональний виборець Тимошенко цілком здатний захопитися «репресованим» владою Олегом Валерійовичом та поміняти політичного кумира.

Таким чином, вимальовується досить парадоксальна історія – в'язницею лякають Ляшка, але підстави лякатися є тільки у Тимошенко, але не в'язницею, а посиленням конкурента на її електоральному полі.