Швеція відчула потребу у захисті від Росії

Новобранців у шведській армії вчать відбивати наступ Росії.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Daily Telegraph.

“Ми бачили, що Росія готова використовувати військові засоби для досягнення політичних цілей не тільки в Криму, але і в Сирії. Ми бачили більш агресивну поведінку Росії на Балтиці, а також переозброєння, яким займається Росія”, – зазначив командир полку Бо Стеннабб.

Він додав, що в Швеції деякий час нехтували можливістю захистити себе у військовий спосіб, але зараз ці можливості відновлюються.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Варто зазначити, що в звіті, який для Atlantic Council підготували колишній командир військ НАТО генерал Філіп Брідлав і колишній заступник генерального секретаря альянсу Александр Вершбоу,

Йдеть про те, що Росія має достатньо сил, щоб швидко побороти розгорнуті війська США й НАТО і захопити території в деяких країнах Європи, перш ніж прибуде підкріплення. Тому союзникам варто підготуватися, щоб мати змогу відбити російську швидку атаку.

Експерти пропонують розмістити «ретельно відкалібровану суміш з постійних і ротаційних військ у Польщі і в регіоні», щоб стримати Росію і зміцнити альянс. На думку військових, Володимир Путін хоче перекреслити результати Холодної війни і заснований на правилах порядок, який був гарантом безпеки у Європі після Другої світової війни. Вони вказують на те, як Москва окупувала частини територій України і Грузії, посилює свій Західний військовий округ і Калінінград, а також веде гібридну війну проти Заходу, щоб посіяти нестабільність. Пентагон теж перелаштовується на протистояння проти «великих держав», перелаштовуючи свої сили під потреби потенційного конфлікту з Росією чи Китаєм. 

Автори звіту визнають, що з 2014 року США і НАТО зробили певні кроки, щоб протистояти російським провокаціям. Америка відправила в Європу бронетанкову бригаду, яка проходить ротацію кожні 9 місяців, а також розмістила на континенті зброю для другої бригади, яка прибуде на підмогу в разі виникнення кризи. НАТО ж розгорнув чотири багатонаціональні бойові групи з 1200 солдатів у кожній з країн Балтії і в Польщі. Ця тактика так званого «стримування колючим дротом» була ухвалена на Варшавському саміті альянсу у Варшаві, який пройшов у 2016 році. Вона ставить за ціль показати Росії, що вона зіштовхнеться з опором союзних військ, якщо наважиться на агресію.