В Євросоюзі обговорили ситуацію в Україні та навколо неї у світлі нещодавньої ескалації напруженості у відносинах між Україною та Росією і підтвердили заклик уникати будь-яких дій чи риторики, які можуть призвести до нового напруження у відносинах, передає Корупція.Інфо

Відповідне обговорення пройшло у середу в Брюсселі в рамках засідання Комітету Євросоюзу з питань політики та безпеки, повідомив власному кореспонденту УНІАН за результатами засідання європейський дипломат.

"ЄС і держави-члени знову заявили про своє засудження та невизнання незаконної анексії Криму і Севастополя Російською Федерацією та їх незмінну підтримку територіальної цілісності і суверенітету України. Комітет підтвердив заклик уникати будь-яких дій і риторики, які можуть призвести до подальшої ескалації конфлікту", – сказав він.

Під час засідання також обговорювалася і ситуація на сході України.

"Що стосується Східної України, і враховуючи недавні тривожні сплески порушень режиму припинення вогню, вони підкреслили, що єдиним можливим рішенням є мирне врегулювання конфлікту. ЄС та його держави-члени підтвердили заклик до всіх сторін оперативно і в повному обсязі виконувати Мінські домовленості і поважати свої зобов'язання, що є ключем до успіху нинішніх зусиль з досягнення сталого політичного рішення, заснованого на повазі до суверенітету і територіальної цілісності України", – наголосив європейський дипломат.

За його словами, Комітет також висловив повну підтримку дипломатичним зусиллям в «Нормандському форматі».

Як повідомлялось раніше, 10 серпня в ФСБ Росії заявили, що запобігли скоєнню терактів в окупованому Криму на «критично важливих об'єктах інфраструктури і життєзабезпечення півострова», які нібито готувало Головне управління розвідки Міноборони України.

Також в ФСБ заявили про ліквідацію «української агентурної мережі» і затримання групи «диверсантів».

Президент Петро Порошенко, своєю чергою, назвав безглуздими і цинічними звинувачення Росії на адресу України у підготовці терактів у Криму.

«Звинувачення російською стороною України в тероризмі в окупованому Криму звучать так само безглуздо і цинічно, як заяви російського керівництва про відсутність російських військ на Донбасі. Ці фантазії – лише привід для чергових воєнних погроз на адресу України», – наголосив він.

Наступного дня глава Української держави доручив привести в посилену бойову готовність всі підрозділи ЗСУ в районах адмінкордону з Кримом та на Донбасі. Водночас президент Європейської Ради Дональд Туск назвав недостовірною російську версію подій у тимчасово окупованому Криму.