ЄС

У Європейському парламенті вітають позитивні висновки Єврокомісії з надання Україні безвізового режиму і запевняють у підтримці цього рішення.

Про це Європейській правді заявив глава Комітету асоціації Україна-ЄС у Європарламенті Андрій Пленкович, передає Корупція Інфо

"Всі українці, а також ті, хто підтримують Україну тут, в Європарламенті, чекали на публікацію цього звіту, який приніс хороші новини. Надання безвізового режиму – реальна і відчутна вигода від процесу Європейської інтеграції. Це наше визнання змін, які відбулися в Україні в результаті Євромайдану і Революції гідності. Безвізовий режим поліпшить контакти між людьми, сприяє обмінам в освіті, культурі та науці, які важливі для подальшого розвитку України як частини Європи",- заявив він.

Пленкович зазначив, що на початку 2016 року Єврокомісія виступить із законодавчою ініціативою Ради ЄС і Європарламенту про зняття візових вимог для українців."На цьому етапі важливим є одностайне рішення Ради ЄС. Ми в Європейському Парламенті очікуємо лише позитивне рішення у цьому питанні. Позиція Європарламенту залишається незмінною – ми підтримуємо надання безвізового режиму українцям і я впевнений, що ми зможемо це підтвердити голосуванням більшості, як тільки пропозиція надійде на порядок денний", – додав депутат.Він також нагадав, що Україна досі не виконала всі вимоги для отримання безвізового режиму. Зокрема, мова йде про старт повноцінної роботи Національного антикорупційного бюро, антикорупційної прокуратури, Національного агентства із запобігання корупції та Агентства з повернення активів.

"Прогрес, досягнутий українським урядом у багатьох секторах за короткий період часу – помітний, але ще багато чого треба зробити. Ми закликаємо українську владу продовжувати роботу з досягнутим прогресом і повною мірою дотримуватися взятих на себе зобов'язань, зокрема щодо боротьби з корупцією", – підкреслив він.

Нагадаємо, Європейська комісія опублікувала 18 грудня свій офіційний звіт щодо лібералізації візового режиму між Україною і Євросоюзом.

Вона визнала виконання українською стороною умов для скасування віз. Також у тексті згадуються зобов'язання Києва, які ще повинні бути виконані.‡агрузка...