У російській армії і особливо в “групі Вагнера” ймовірно, практикується прийом наркотиків для придушення страху у солдатів. Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов, відповідаючи на запитання підписників у своєму YouTube-каналі.
Він зазначив, що Росія є одним з головних у світі транзитерів наркотичних речовин і навіть стала майданчиком “бартерного обміну” одних наркотиків на інші.
“Цілком можливо, вони дають їм якісь стимулятори, які опускають планку больового порогу, планку страху. Тому що дійсно є приклади, кажуть наші солдати з Бахмута, коли останнього наступаючого вони “зрізають” в п’яти метрах від кулемета”, – говорить Жданов.
Він підкреслив, що зафіксовано багато подібних прикладів, коли росіяни не бояться ані щільного кулеметного, ані артилерійського вогню. За його словами, в таких ситуаціях російських солдатів можна зупинити, тільки вбивши або покалічивши.
“Я не стверджую, але, цілком можливо, це можуть бути наркотичні засоби. А може це якісь стимулятори, які знімають обмеження страху, фізичного болю”, – заявив експерт.
Цікаво, що за словами Жданова, якщо РФ не здасться після виходу ЗСУ на кордони, на Україну чекають варіанти Ізраїлю або Північного Кіпру
Навіть після того, як росіян відтіснять за кордон України, вони можуть і далі обстрілювати українську територію. У цьому разі в України є два варіанти дій: збройний і військово-дипломатичний.
“Якщо ми виходимо на кордони 1991-го року, а Російська Федерація не здалася і далі чинить опір, то далі ми потрапляємо в таку саму ситуацію, у якій опинився сьогодні Ізраїль. Це буде збройний конфлікт низької інтенсивності, який полягатиме у збройних провокаціях на кордоні та в обміні вогневими ударами за допомогою різних засобів”, – зазначив Жданов.
У цьому разі, за його словами, в України буде два варіанти дій. Перший із них – це завдання ударів “дзеркально, із паритетного озброєння, ракетою на ракету, артилерією на артилерію”.
Другий варіант – застосування різноманітних міжнародних механізмів.
Як приклад одного з них Жданов назвав ООН, зазначивши, що “це дуже сумнівний механізм, ви знаєте, як вона зараз працює”. Проте, нагадав він, у Статуті ООН написано, що можна вимагати контингент військ ООН як миротворчу місію.
У цьому разі ООН може виконати один із видів миротворчих операцій – “розділення протиборчих сторін”, зазначив експерт. Війська ООН стануть на кордоні, і будь-який постріл у бік противника вважатимуть пострілом у бік ООН, це призведе до гігантських санкцій, фактично виключення країни з економічного та політичного світового життя. Це, додав Жданов, варіант Північного Кіпру. А що ви думаєте з приводу цього? Пишіть думки у коментарях, а ми продовжуємо.
Окрім того, припустив експерт, схожу місію можуть зібрати країни – гаранти безпеки України, якщо вони створять відповідний орган для цього. Ці країни також можуть ввести санкції за ведення вогню у бік їхніх військових, які стоятимуть на кордоні України.
“Постріл у бік солдата коаліції – отже, вимикаємо світло у країні, перекриваємо кисень щодо якихось дуже болючих стосовно Росії питань”, – описав Жданов імовірний розвиток подій у такому разі.
Нагадаємо, окупанти почали застосовувати комбіновані удари різними типами озброєння по території України. Про що це свідчить, розповіла речниця сил оборони півдня Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону, який транслює телеканал “Рада”.
“Ми спостерігаємо загальну зміну тактики ворога. Це масовані й комбіновані удари, тому що залишки зброї, якою вони звикли тероризувати та залякувати всю територію України, критично зменшуються. За деякими позиціями вони вже переступили критичний рубіж недоторканного запасу. Тому вони застосовують комбіновані удари”, – сказала вона.