Вакцина від коронавірусу може коштувати близько 37 доларів, коли буде доступна для України. За словами міністра, кінцева вартість ще невідома. Ціну в 37 доларів назвали компанії з США і Китаю. Вона формується відповідно до витрат на її виготовлення. Крім того, не виключено, що ціна може стати менше.

Об этом заявил министр здравоохранения Максим Степанов в эфире “Украина 24”.

“Є ціни, принаймні та інформація, яку нам надавали компанії виробників вакцин, які проводять третю фазу (клінічних випробувань — ред.). Попередня ціна, яку вони давали, це 37 доларів”, — підкреслив Максим Степанов.

Нещодавно також глава МОЗ чітко заявив, що офіційний Київ не буде купувати препарат російського виробництва, який в РФ гордо називають “вакциною від Covid-19”, оскільки він пройшов необхідної стадії клінічних випробувань.

“У світі не існує підтверджень того, що та вакцина, про яку говорять у Російській Федерації, пройшла всі фази клінічних випробувань, особливо третю. Ми знаємо, що в світі є багато виробників вакцин – досить потужних компаній, які тільки знаходяться на завершальній стадії клінічних випробувань. Третя стадія (випробувань – ред.) передбачає велику кількість людей, які є добровольцями. Зараз навіть немає предмета розмови для дискусій – купувати чи ні”, — наголосив Максим Степанов.

За його словами, в першу чергу, вкрай важливо усвідомлювати безпеку будь-якої вакцини і тільки тоді її можна рекомендувати громадянам. Глава МОЗ нагадав усім українцям, що перед реєстрацією будь-яка вакцина повинна пройти всі необхідні стадії клінічних випробувань — це ультимативна умова, яку навіть не можна обговорювати.

Нагадаємо, станом на ранок четверга, 15 жовтня, в Україні підтвердилося ще 5 062 нових випадки зараження коронавірусом. Загальна кількість хворих таким чином досягла позначки в 281 239 осіб.

Додамо, що вчора, 14 жовтня, в Україні загальна кількість заражених досягла показника в 276 177 осіб. Так само було виявлено 5 590 нових випадків зараження.