Головні новини України
Подобається

Вакцини не існує: В Україні зафіксували небезпечну хворобу, яку привезли з-за кордону

15/09/2018     Автор: Яна Романська
Вакцини не існує: В Україні зафіксували небезпечну хворобу, яку привезли з-за кордону

В Україні попередньо підтверджений випадок гарячки Західного Нілу. Чоловік привіз хворобу з Кіпру. Вона передається через укуси комарів – це вже четвертий випадок, зафіксований в Україні. 

Відпочинок українця на Кіпрі закінчився в реанімації Олександрівської лікарні. У нього попередньо підтвердили гарячку Західного Нілу.

"У пацієнта є така підозра, є вірогідність. Один із аналізів уже позитивний, тому ми маємо підтвердити ще другим аналізом і підтвердити остаточно захворювання", – каже лікар.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

До медиків він потрапив із запаленням мозку і лише згодом у нього запідозрили екзотичну хворобу.

"В нього був головний біль, нудота, блювота, шаткість. Він був на Кіпрі, там у нього були ознаки захворювання".

Гарячка може протікати без симптомів, а може маскуватися під звичайну застуду. Тобто різко підвищується температура, відчувається головний біль, нудота, слабкість. Хвороба небезпечна своїми ускладненнями.

"Іде ушкодження нервової системи. Лихоманка Західного Нілу не має специфічного лікування і специфічної сироватки, щоб зробити профілактику". 

Лікарі також зазначили, що  вакцини  від цієї хвороби не існує.

«Хвороба від людини до людини не передається, вона не є висококонтогіозною. Хвороба передається через укуси комарів, і передається в природі серед птахів. Із близько 80% людей, які інфікуються, вони не захворюють взагалі. І тільки в одного відсотка людей, які захворіли, виникають ураження нервової системи», – повідомила завідувач інфекційного відділення Олександрівської клінічної лікарні Людмила Мінова.