Ціни на товари і продукти після зльоту дешевшати разом з валютою не будуть. В Україні під час новорічно-різдвяних вихідних різко подорожчав долар, а гривня знецінилася.

Версій, чому так сталося, чимало: від нестабільної світової економіки до залежності від газу. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень, передає Корупція. інфо

В кінці 2016 року, щоб звести бюджетні дебет з кредитом, тобто витратити все, що заплановано, уряд розрахувався за всіма зібраними протягом року боргах. Одним махом! Пенсіонери, скажімо, отримали відразу дві пенсії – за грудень і вперед за січень.

Всі, хто міг заощадити хоч копійку, пішли купувати долари. І український валютний ринок просто захлинувся. Долар сьогодні вже стоїть 28,80 грн, євро – 30,70 грн.

"Погані новини для наступного тижня – 29,40 гривні за долар. Чому так? Тому що в грудні Міністерство фінансів вгатили в економіку 140 мільярдів – це в два рази більше, ніж в інші місяці. І народ почав масово купувати долари. До того ж НБУ повинен надрукувати до 5 мільярдів гривень через банкрутство "Платинум Банку".

І хоча Нацбанк активно вкидає долари на ринок, щоб заспокоїти паніку, до кінця січня, на жаль, ситуація буде важкою", – прогнозує Олена Коробкова з банківської асоціації.

Валюта може подешевшати через місяць. "За нашими прогнозами, це станеться в середині лютого. Долар буде десь 27,5 гривні", – говорить Коробкова.

"Гривня стала жертвою надмірних витрат з держбюджету в кінці року. Значна частина грошей через корупційні схеми потрапила на" чорний "валютний ринок і розгойдала курс. Зараз ситуація стабілізується, розігрітий панікою апетит на долар вгамовується.

Я б не радив купувати долар дорожче за 29 гривень наступного тижня. А далі курс увійде в коридор 27,5-28,5 гривні", – говорить фінансовий аналітик Віталій Шапран.

Хоча, як навчив українців гіркий досвід, якщо долар повернеться до позначки 27,5 гривні, то ціни на все, що вже рвонули вгору, назад не повернуться.

Першими поки зорієнтувалися туристичні фірми – перерахували вартість поїздок. Стрімко полізли вгору імпортні овочі-фрукти і напої.

Ну, а далі – ліки, техніка. І пішло-поїхало. І найприкріше, що ніхто відповідальності за черговий штучно створений виток цін не понесе.