Таємний відпочинок президента на Мальдівах продовжує бути однією з найгарячіших тем в ЗМІ і соцмережах. Українці дивуються і тому, скільки Порошенко витратив на 6 днів релаксу (500 000 доларів, з них тільки на їжу – більше 18 тисяч), і тому, як він взагалі виїхав з країни, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Труп викинули на вулицю”: В Дніпрі викрали і закатували до смерті чоловіка

За даними журналістів "Схем", Порошенко залишав Україну не через офіційні зони прикордонного та митного контролю, а через "задні ворота" аеропорту "Київ" (Жуляни).

Митний контроль – окрема тема. З розслідування відомо, що президент і його супутники витратили на відпочинок 37 тисяч доларів готівкою. Як і ким це декларувалося при проходженні кордону?

На самих Мальдівах Порошенко фігурував не під своїм ім'ям, а під "ніком" Petro Incognito. Чи означає це, що відпочинок на острові оформлявся на підставні документи? Журналісти "Схем" стверджують, що президент за ними і виїжджав з країни.

З Києва на Мальдіви 1 січня вилетів чартер, на якому були зареєстровані пасажири: Віра Лазарева, Іван Дегтерев, Євгенія Сафонова, Олександр Сичніков, Катерина Боєва, Віталій Кокорін, Олена Сенченко, Ольга Герасименко.

8 січня чартер з цими ж пасажирами повернувся до Києва з Мальдів.

Тобто, якщо ця інформація вірна, то, виходить, президент і його супутники вилетіли за паспортами, виданими на чужі імена.

Крім того, почали виникати і більш серйозні питання – про відсутність президента в Україні протягом декількох днів без офіційного повідомлення про це. Останній подібний прецедент – відсутність Віктора Януковича на робочому місці трохи менше доби – закінчився передачею його повноважень команді, яка перемогла на Майдані.

"Чи повинні були стріляти прикордонники"?

Один з авторів розслідування по Мальдівах Наталія Седлецька в Facebook ставить під сумнів, що президент взагалі проходив паспортний контроль на кордоні:

"Невже ні президент, ні його супутники в таких неафішованих поїздках не проходять паспортний контроль на кордоні України? Або ж летять під вигаданими прізвищами?

Додатковим, хоча і непрямим підтвердженням цього може бути те, що від моменту зупинки літака на посадковій смузі до виїзду кортежу з пасажирами з території аеропорту пройшло всього 4 хвилини …

Чи можна встигнути за цей час вийти з літака? Пройти всі законні процедури? Сісти в машини і виїхати з території?

І якщо заміна ПІБ президента теоретично може бути продиктована безпекою, а не бажанням замести сліди, то як дізнатися, чи не було серед його супутників людей, які просто скористалися перевагами дружби і сумнівним чином перетнули кордон, без звичайного для всіх туристів паспортного і митного контролів? "

Журналіст Олександр Дубинський порівнює виїзд Порошенка з гучним прецедентом Михайла Саакашвілі, який прорвав кордон у Шегинях і досі судиться з цього приводу:

"Пригадую, пару місяців назад, коли Саакашвілі перейшов український кордон без оформлення, блогери АП багато писали про жахи цього злочину.

Цікаво, як вони оцінюють аналогічний – без оформлення – перетин кордону в обидві сторони, яке здійснили президент Порошенко і його сім'я під час Мальдівських канікул.

Чорт з ним. Я навіть спрощу питання. Чи повинні були стріляти прикордонники? "

 

 

 

 

 

 

Після секретного вояжу Порошенко в Мережі згадали історію з Януковичем, якого в 2014 році Рада відсторонила від влади за відсутність навіть не в країні, а в Києві – то всього добу.

Нагадаємо, Порошенко таємно був відсутній в Україні цілих шість днів. Активіст і політолог Олесь Доній теж порівняв відсутність Порошенка з відсутністю Януковича, якого замінили на Турчинова менш ніж через добу – відразу після від'їзду Віктора Федоровича з Києва:

"Яким була формальна підстава для відсторонення Януковича від влади, нагадати вам?" Самоусунення від виконання своїх конституційних повноважень ". тобто втеча Януковича на один день стало приводом для нардепів – його ж можна і потрібно усунути, тому що він" у неконституційний спосіб самоусунувся від здійснення конституційних прав і не виконує своїх обов'язків ".

А тут Президент тікає під фальшивим прізвищем з фальшивим паспортом на тиждень … Хто цей тиждень керував державою? Хто цей тиждень керував військами? Хто відповідальний за видачу підроблених паспортів Порошенку і його оточенню? Хто відповідальний за перехід кордону групою осіб з підробленими паспортами? "Неконституційним способом самоусунувся від здійснення конституційних повноважень і є таким, який не виконує свої обов'язки" – це тільки про Януковича або тепер і про Порошенка ?

А вже 22 лютого Верховна Рада відсторонила його від обов'язків. І це при тому, що раніше в той же день – ще до рішення Ради – Янукович виступив і заявив, що складати повноваження президента з себе не збирається. Тобто гласно спростував своє зникнення. Але його, проте, усунули.