Володимир Зеленський, який переміг на виборах президента України, отримав привітання і настанову від почесного патріарха Філарета. Користувачі мережі відреагували на привітання, назвавши слова Філарета мудрими і добрими.

У своєму зверненні, опублікованому у Facebook, патріарх наголосив на тому, що тепер Володимир Зеленський відповідальний за долю кожного українця. 

Подаємо його слова у оригіналі:

Вельмишановний Володимире Олександровичу!

Український народ на президентських виборах продемонстрував високі стандарти демократії та під час свого волевиявлення обрав Вас Главою Української Держави. У день інавгурації Господь покладе на Вас велику відповідальність за долю кожного громадянина та країни в цілому.

Перед Богом і людьми Ви дасте присягу усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Батьківщини та добробут українського народу, обстоювати права і свободи громадян, додержуватися Конституції України та законів, виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників, підносити авторитет України у світі.

Не забувайте, що з Божої волі Ви посядете відповідальну посаду керманича нашої багатостраждальної української нації. 

Переважна більшість наших співгромадян віддала голоси за Вас, бо прагнула миру та більш рішучої боротьби з корупцією.

Корупція – страшна біда, яка роками роз’їдає нашу державу, підриває довіру не лише власних громадян, але й міжнародних партнерів. Сподіваюся, що Ви матимете сили кардинально змінити ситуацію та розпочнете реальну боротьбу з цим злом.

Вас обрали в нелегкий час, коли продовжується російська агресія проти України. Коли ворог не полишає підступних планів знов затягнути нас до новітньої імперії, зробити своїми васалами. Тому зараз нам надзвичайно потрібна єдність і національна консолідація. Не випадково ми співаємо в духовному гімні «Боже, нам єдність подай».

Хочу зазначити, що українці дуже миролюбна нація, що засвідчено унікальним у світовій історії фактом – добровільної відмови від ядерної зброї. Але нам мир у неволі не потрібний. Господь створив людину вільною. І ми повинні дорожити свободою.

«Якщо будете жити в любові, Бог буде при вас і дасть вам перемогу над ворогами, а як будете жити ненависно, в суперечках, то й самі загинете, і втратите землю ваших батьків та дідів, що вони здобули великим трудом», – повчав великий святий благовірний князь Ярослав Мудрий.

Консолідація всіх проукраїнських і державницьких сил в ім’я кращого майбутнього України, кожної людини – стане першим Вашим завданням на посаді. І Церква та я, як Патріарх, готовий допомагати Вам у цьому.

Переконаний, що Вам вистачить сил і мудрості достойно виконувати покладені на Вас функції Глави Держави, гаранта Конституції та Верховного головнокомандувача, відстояти національний суверенітет, відновити територіальну цілісність України та спільними зусиллями зробити її процвітаючою і європейською країною.

Бажаю успіхів на нелегкій і відповідальній посаді.