Силовики могли вбити перших мітингувальників на Евромайдане – Сергія Нігояна, Михайла Жизневського і Романа Сеника, в січні 2014 року. На це вказують результати експертизи, передає Коррупція.Інфо.

Про це повідомив начальник управління спецрозслідування Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

За його словами, у відомстві зараз працюють над цією версією.

«Категорично стверджувати не можна. Зараз збираються докази », – підкреслив він.

«Була експертиза, що постріли в Жизневського, Нігояна, Сеника нібито були здійснені (з відстані, – ред.) до трьох метрів. Версії висувалися лише, що це якийсь переодягнений провокатор чи можливо зрадник серед своїх », – розповів Горбатюк.

«Ми засумнівалися в цих висновках, призначили нову експертизу, яка показує, що постріл міг бути здійснений з більшої відстані. У коло підозрюваних потрапили вже і працівники правоохоронних органів. Ми вже встановили підрозділи, які там були. Питання йде до звуження кола підозрюваних », – додав він.

За словами Горбатюка, з відео, які є в розпорядженні ГПУ, 22 січня 2014 року, видно, що правоохоронці перебувають приблизно на такій відстані від мітингувальників. Але самого відео моменту вбивства немає.

«З тіл Сеника та Жизневського були вилучені кулі для зупинки транспортних засобів, які є тільки на озброєнні МВС. Нігоян же був убитий зарядом картечі. Я нагадую, що в помпову рушницю, які були в той день у силовиків і це видно на численних відео, можна вставити мисливський патрон. Але це заборонено », – додав він.