Президент Петро Порошенко під час урочистого засідання Верховної Ради з нагоди Дня Конституції зробив кілька важливих заяв щодо головного закону України.

Зокрема, президент прокоментував розгляд змін щодо децентралізації, передає Корупція.Інфо.

"Очевидно, що для внесення змін до Конституції в цій частині є чіткі попередні умови, перш за все в сфері безпеки. Повинен бути встановленим повний і тривалий режим припинення вогню", – заявив він.

Крім того, Порошенко заявив, що європейські партнери підтримують позицію України щодо конституційних змін, пов’язаних з децентралізацією.

За його словами, зміни до Конституції повинні мати точковий характер, готуватися ретельно, на основі широкої суспільної дискусії, за участю українських юристів і з експертизою таких шанованих європейських структур як Венеціанська комісія.

Крім того, український гарант не бачить жодних підстав ставити під сумнів президентсько-парламентську форму правління, яка зараз діє в Україні.

"Це один з наслідків Революції гідності, також як і індикатор нашої причетності до європейської політичної культури", – сказав Порошенко.

Також український голова виступає за внесення змін до Конституції України для надання права кримським татарам на самовизначення в складі суверенної України.

"Ще раз підкреслюю, що ми повинні почати процес внесення змін і доповнень до розділу 10 Конституції України, який називається "Автономна Республіка Крим". Ці зміни у повному обсязі випливають з невід'ємного права кримськотатарського народу на самовизначення у складі суверенної та незалежної української держави", – підсумував політик.

Він повідомив, що внесені зміни за своїм обсягом є невеликими, втім дуже значними, і це є реформою реформ для законодавства держави.