Президент Володимир Зеленський 14 лютого зустрівся із канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Політик завітав до Києва вперше на цій посаді. Це сталось напередодні його поїздки до Москви.

Політики провели переговори, опісля яких вийшли до журналістів із спільною заявою, повідомляє 24 канал.

У розмові Зеленського з Шольцем йшлося про загрозливу ситуацію біля наших кордонів. Повідомляється, що позиції України та Німеччини щодо цієї теми збігаються.

Зеленський наголосив, що на тлі загроз проти Росії слід застосувати серйозні санкції.

“Обговорили запровадження комплексного пакету санкцій проти агресії. Моя позиція чітка, відома. Я вважаю, що вони є найбільш дієвим підходом у стримуванні агресії і є застосуванням превентивних сигналів”, – сказав глава держави.

Також президент не оминув тему “Північного потоку-2”. Він переконаний, що Німеччина має стати гарантом збереження транзиту російського газу через територію України.

Зеленський запропонував започаткувати діалог в енергетичній сфері, під час якого напрацюють енергетичні гарантії та дієву підтримку української енергетики.

За словами Шольца, жодна країна фінансово не підтримувала Україну так, як Німеччина. Тому канцлер пообіцяв нову допомогу – 150 мільйонів євро кредиту.

Німецький політик нагадав про відновлення роботи нормандського формату та зустріч радників. Шольц вкотре наголосив, що у ситуації на кордоні сподівається на дипломатію та діалог.

Німеччина підтримує територіальну цілісність та суверенітет України. Шольц не бачить причин, чому Росія продовжує стягувати до кордонів війська. Канцлер застеріг, що будь-яка нова агресія спричинить серйозні антиросійські санкції. Політик обіцяє, що наголосить про це ще у Москві.

Якщо Росія порушить територіальну цілісність України, ми знаємо, що робити,
– наголосив Шольц.

Щоправда, які саме санкції введуть, канцлер не розповів.