Військовий експерт Центру досліджень армії Михайло Самусь відповів на питання каналу ICTV, одне з яких стосувалося військової допомоги для України. Телеведучий запитав у експерта, яку ще зброю нам надасть Захід.

Експерт Центру досліджень армії назвав важливе рішення, ухвалене на саміті НАТО щодо постачання зброї Україні: 

“Головне посилення було після цього саміту, що немає більше жодних обмежень. Якщо раніше звучали якісь “червоні лінії” (важке озброєння, озброєння, яке по дальності може загрожувати територіям Росії, зброя, яка може втягнути НАТО у конфлікт із загарбником), зараз ці обмеження було знято».

Самусь також прокоментував, які види зброї може тепер отримати Україна від Заходу: 

“Це означає, що ми можемо сподіватися на постачання будь-якого озброєння, включаючи винищувачі, включаючи танки, включаючи будь-яку бронетехніку, будь-які ракети, у тому числі будь-яку номенклатуру боєприпасів до тих самих HIMARS або MLRS-270, що в принципі змінює ситуацію на полі бою.Зрозуміло, потрібен час, але це інше питання.”, – наголосив експерт.

Він зазначив, що на цьому саміті було прийнято політично-психологічне дуже важливе рішення: знімаються обмеження на будь-які поставки в Україну і відкривається новий процес повного переходу української армії. на найкращу зброю у світі.

Раніше Михайло Самусь поділився з українцями своїм баченням ситуації на Східному фронті країни, озвучивши прогноз Донеччини. Військовий експерт припустив, що британська розвідка права та настання окупантів на Донбасі пригальмувала, на що є об’єктивні причини.

Михайло Самусь стверджує, що якби йшлося про початок війни, коли позиції ЗСУ обстрілювали неймовірною кількістю артилерійських снарядів за добу, то ворог зміг би вийти на межі Донецької області. Зараз інтенсивність обстрілів зменшилася, а отже й шансів на успіх армія РФ практично не має.

ЗСУ почали завдавати успішних ударів по російських тилах після того, як до України прибули передані США системи залпового вогню Himars, які можуть вражати цілі на відстані близько 70-80 кілометрів. 

З того часу, коли українські війська почали масово знищувати склади боєприпасів та командні пункти по всьому фронту, стало складно говорити про можливість саме такого наступу. 

“Очевидно, що інтенсивність ударів з боку росіян падатиме. які не виявляться такими ефективними. Якщо говорити про те, чи можуть вони зараз вийти на кордони Донецької області, то, я думаю, в цих умовах це завдання для них уже нереалістичне”, – наголошує експерт.

Слід зазначити успіхи ЗСУ, адже системи залпового вогню HIMARS прекрасно працюють на передовій, і за останні тижні вже знищили понад 30 логістичних об’єктів російських військ. Про це повідомив речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник в ефірі національного телемарафону.

«За останні тижні знищені більше 30 логістичних воєнних об’єктів противника, через що, наприклад, зараз наступальний потенціал російських окупаційних військ значно знижено», – сказав він.

Представник Міноборони зауважив, що наразі українське військо все ще потребує далекобійної артилерії, яка дозволяє знищувати логістику противника. 

У Генштабі припускають, що тепер війська РФ перенесуть свої склади в об’єкти цивільної інфраструктури.

«Наразі розглядається можливість розташування складів противника бригадного рівня на відстані – 100 кілометрів від лінії фронту. І складів корпусового рівня – 150 кілометрів від лінії фронту», – зазначив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов.