Президент Росії Володимир Путін зараз має багато нагальніших справ, ніж раптове закриття телеканалів свого кума Віктора Медведчука. Однак такий крок навряд чи залишиться непоміченим і забувати Україні цього ніхто не збираться, тому скоро “прилетить відповіть”.

Таку позицію висловив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час інтерв’ю “Радіо свобода”. Хоча найгірший крок проти нашої країни північно-східний сусід уже зробив, коли вторгнувся на наші східні терени.

“Я думаю, ми маємо підходити до цього питання як зріла держава… Тепер ми маємо бути готові до щоденної боротьби й маємо розуміти, що жорстко захищаючи свої інтереси, у відповідь прилетить. І ми маємо бути готові до цього. Де прилетить, коли, як – я цього зараз не знаю”, – сказав він.

Дипломат стверджує, що діяльніть Україна націлена на створення таких умов функціонування держави, за яких суспільство та державні органи будуть готові відбити удар.

“Я хочу відзначити та подякувати українському суспільству за його зрілість в питанні цих санкції РНБО. І експерти, і громадянське суспільство, і прості громадяни, я бачу по реакції медіа і в соцмережах, вони підтримали українську державу в цьому рішенні. Це дуже важливо”, – наголосив очільник МЗС.

Відзначимо, що напередодні міністр заявив, що міжнародні партнери «схвально» сприйняли рішення про запровадження санкції щодо каналів «112 Україна», Newone та ZIK.

Таким чином Європейський союз підтримав право України захищати себе від російської пропаганди.

«Ніхто нас відкрито прямолінійно за це не розкритикував. Схвальна оцінка є від низки партнерів міжнародних. Європейський союз в традиційному для себе дусі більш нейтрально висловився, але при цьому зазвичай в таких випадках за інших обставин Європейський союз критикував би», – сказав Кулеба.

Він зауважив, що це настільки очевидний випадок, що «ні в кого з наших міжнародних партнерів не повернувся язик сказати щось проти цього акту самозахисту з боку української держави».

Міністр додав, що Україна не обговорювала блокування каналів з іноземними партнерами.

Нагадаємо, 2 лютого було введено персональні санкції проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака – правої руки Медведчука.

Відомо, що Козак, який є юридичним власником вищевказаних телеканалів, здійснював покупку медіа через Білорусь – відома сума, яку він заплатив за це.

Через санкції “112 Україна”, NewsOne, ZIK припинили трансляцію, хоча і частково – ефіри можна було знайти в інтернеті.

Українці підтримали блокування пропагандистських медіа, але представники телеканалів назвали це “розправою над неугодними ЗМІ”.

Рішення президента Володимира Зеленського та РНБО підтримали в США, а також у ЄС. Так, в Європейському Союзі “надзвичайно позитивно” поставилися до введення санкцій.

ОПЗЖ 4 лютого оскаржила у Верховному суді указ Зеленського про санкції.