Коли ЗСУ будуть звільняти Херсонську область від окупантів, ймовірно, почнуть з правого берега Дніпра, а лівобережну частину деокупують з боку Запоріжжя. Таку думку висловив “РБК-Україна” екс-заступник секретаря РНБО, генерал Сергій Кривонос. Він нагадав, що регіон розділений Дніпром навпіл, більша частина області – лівобережна.

Тому питання про швидке звільнення всієї Херсонщини поки не стоїть. Щоб подолати Дніпро в районі Херсона або на інших ділянках, а там ще також є Каховське водосховище – це кілометри водної перешкоди й це не буде швидко, – сказав він.

За словами Кривоноса, спочатку стоїть питання про звільнення правобережної частини області.

“Так, у нас є спроба звільнити Херсон. Побачимо, як воно буде. Не будемо поспішати й говорити, що це буде завтра або післязавтра. Це буде тоді, коли ми зможемо це зробити”, – повідомив Кривонос, додавши, що “лівий берег” звільнятимуть після деокупації всієї Запорізької області.

Тому плани у нас глобальні. Але, знову ж таки, все впирається в час, гроші і людей. Крок за кроком ми йдемо до нашої перемоги. Або нас знищить Росія, або ми знищимо її на нашій території і відкинемо від наших кордонів. Бо якщо Росія програє війну Україні, вона ще залишиться як держава. Якщо ми програємо війну Росії, то ми перестанемо існувати як держава і нація, – резюмував генерал.

Слід зазначити, що Дії Збройних сил України під Херсоном не можна назвати контрнаступом. Українські бійці все ще не отримали необхідну кількість озброєння. Про це розповів голова Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки та оборони Олександр Завітневич в інтерв’ю для РБК-Україна.

“Я б не говорив, що це контрнаступ, тому що кількість озброєння, яке нам надійшло, не дає нам можливість говорити, що ми дійсно готові. У військовому розумінні контрнаступ – це відвойовування більших територій, ніж там 5-8 кілометрів”, – зазначив Завітневич.

За його словами, успіхи українських бійців у Херсонській області є тактичними. Водночас головне завдання ЗСУ – звільнення всіх територій.

Вражає та швидкість (просування на півдні), але вона також пояснюється. Є кілька обхідних виходів з Кримського півострова, крім тих шляхів, про які всі говорять. Але, звичайно, є питання, і зараз вже є кримінальні справи. Там є таємниця слідства, це питання ніхто не затоптує, – підсумував політик.

При цьому в Силах оборони півдня України закликали не коментувати контрнаступ на Херсонщині попереду військового командування. Про це повідомила начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк під час брифінгу. Вона підкреслила, що передчасні повідомленні про успіхи суттєво нашкодили тому, як відбувалось просування ЗСУ.

“Тому саме ці занадто радісні і передчасні повідомлення дуже недоречні в такий час, коли триває військова операція”, – наголосила Гуменюк.

Вона додала, що для суттєвих досягнень ЗСУ мають дуже далеко відігнати ворога, щоб він не накривав українські позиції, тоді як операція триває на відкритій степовій місцевості, яка дуже складна для ведення відкритих боїв.

Тому ще раз звертаюсь до всіх можновладців, до всіх публічних особистостей: не поспішайте поперед військового командування, дайте військовим зробити свою роботу, – закликала речниця.

Тим часом, окупанти фактично позбавили херсонців вибору, заблокувавши роботу українських банків і не даючи можливості завозити гривневу готівкову масу в захоплений регіон.

Загарбники планують відкрити в Херсоні відділення підсанкційного “Промсвязьбанку”. Про це пише в Facebook перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський.

Він також розповів про загострення “внутрішньополітичних” процесів на Херсонщині. За його даними, є підстави припускати, що вже найближчим часом відбудеться перерозподіл ролей серед відомих колаборантів, “чия злодійкуватість і некомпетенція змогли вразити навіть орків, для яких, по суті, ці дві якості є поширеною нормою”.