Президента України Володимира Зеленського оточує багато людей, які нібито працюють на Росію.

Таку заяву зробив колишній глава СБУ і лідер партії “Сила і честь” Ігор Смешко в інтерв’ю Дмитрові Гордону, опублікованому в понеділок, 19 жовтня.

За його словами, у Зеленського є проблеми з підбором кадрів і “президент не розуміє, які головні критерії повинні бути під час кадрового відбору”.

“Коли тобі створюють комфорт, коли тобі весь час говорять комфортні речі – це перший сигнал, червона лампочка, що поруч із тобою людина, яка тобі добра не бажає. Тут гра. Тебе просто водять і роблять ширмою для своїх справ”, – вважає він.

Водночас Смешко відмовився відповісти, хто саме з оточення Зеленського може працювати на Росію, додавши, що такі люди точно є серед народних депутатів.

“Їх вистачає. Уся ця інформація є в Службі безпеки нашій. Президент тільки кнопочку натисне – йому всю інформацію принесуть. [А чому не натискає?] Це питання до Володимира Зеленського, не до мене”, – додав політик.

Нагадаємо, недавно депутатка Європарламенту Віола фон Крамон заявила, що в “Слузі народу” є багато нардепів, які допомагають окупації РФ і підривають демократію.

Про це представниця Німеччини в законодавчому органі Євросоюзу сказала в інтерв’ю виданню “Новое время”, яке було опубліковано в четвер, 15 жовтня.

“У “Слузі народу” є багато законодавців, які не поділяють декларовані зовнішньополітичні цілі народу і президента України. Ці законодавці підривають демократію і волею або небажанням допомагають російській окупації. Це залишається небезпечним викликом на шляху інтеграції в ЄС, і керівництво партії має розв’язати цю проблему”, – заявила вона.

Водночас депутатка зазначила, що в Європарламенті бачать прагнення Володимира Зеленського до євроінтеграції. Віола фон Крамон також вказала на “особистий внесок президента в боротьбу з російською окупацією”.

Раніше нардеп від “Слуги народу” заявив про можливу співпрацю з ОПЗЖ на місцевому рівні, проте глава фракції Давид Арахамія спростував таку ймовірність через проросійську позицію представників партії.

Про це він заявив в ефірі телеканалу “Прямий” в середу, 14 жовтня. За словами народного депутата, для такого співробітництва “немає ніяких передумов”.

“І я наполягатиму на цьому. Мені здається, що переважна більшість людей в ОПЗЖ мають чіткий проросійський вектор, і нам з ними на одному шляху нема чого робити”, – сказав Арахамія.

За його словами, у фракції “Слуга народу” є різні думки щодо цього питання, але Арахамія впевнений, що близько 90% будуть проти коаліції з ОПЗЖ.

“Це неможливо. Мені здається, такий сценарій неможливий”, – додав він.