У МОЗ вже склали графіки вакцинації українців від коронавирус, яка буде проходити в три етапи. Першим щеплення зроблять людям, які входять до груп ризику.

Про це в ході онлайн-брифінгу 8 грудня повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, відео опубліковано в Facebook.

Степанов нагадав, що Україна повинна отримати вакцину в першому півріччі 2021 року та в його відомстві розраховують на кінець першого – початок другого кварталу.

“Ми чітко розуміємо, і склали відповідні графіки вакцинації, розклали всіх людей за пріоритетами. І ми вважаємо, що пріоритетними групами населення повинні бути люди, які входять до груп ризику. Це група ризику за професійною ознакою – наші медичні працівники”, – сказав Степанов .

За даними міністра, в групу ризику за професійною ознакою також входять працівники освіти і співробітники поліції. На думку Степанова, ще обов’язкова вакцинація також повинна торкнутися ще двох груп ризику: за віком та станом здоров’я. Це люди старше 60 років і люди, які мають супутні захворювання.

Нагадаємо, нещодавно в ВООЗ виступили проти примусової вакцинації від коронавируса.