Нардеп запевняє, що особисто бачив, як люди у формі без розпізнавальних знаків безперешкодно увійшли до адміністративної будівлі зі зброєю.

В Ужгороді люди у військовій формі без розпізнавальних знаків Збройних сил України разом із “офіцерами” у формі спецназу здійснили спробу захоплення будівлі Закарпатської обласної державної адміністрації та обласної ради. Про це заявив народний депутат із “Слуги народу”, керівник партійної організації у Закарпатській області Микола Тищенко у своєму відеозверненні у Facebook.

За словами політика, інцидент стався 28 жовтня і він розцінює його як “ознаки сепаратизму та спробу захоплення ОДА”.

“Люди у військовій формі, без ознак української армії стояли перед ОДА доти, поки до них приєдналися офіцери, вдягнуті у форму спецназу. Спецназ, як я думаю, іншої держави. Вони розмовляли російською мовою”, — сказав нардеп, додавши, що особисто знаходився “у центрі тих подій”, які він описує.

Тищенко стверджує, що згадані ним люди “підбурювали громаду”, після чого було дано наказ “на захоплення ОДА”. Хто віддав такий наказ, народний обранець не уточнив. Також політик звинуватив охорону ОДА у бездіяльності.

“Всіх пропустили. Вони з собою принесли коробку чорного кольору. Були озброєні. І саме під тиском військових проводилося голосування”, — сказав Тищенко, не пояснивши, про яке голосування йдеться.

Нардеп розповів, що лише завдяки поліції, до якої він особисто звернувся за допомогою, незаконні дії у стінах ОДА вдалося припинити. Подальша доля людей, яких Тищенко назвав “офіцерами” та “людьми у військовій формі”, невідома.

Також він порівняв цей інцидент із подіями, що сталися у Слов’янську та Краматорську Донецької області навесні 2014 року, коли адміністративні будівлі захопили проросійські бойовики. Крім цього, Тищенко звинуватив “Європейську солідарність”, ОПЗЖ та інші партії в участі в інциденті, що стався в Ужгороді.

“Я хочу вам наголосити: балаган не пройде! Сепаратизму – ніколи! Стоп! Українському Закарпаттю бути! Слава Україні”, — резюмував своє відеозвернення політик.

Через кілька годин після публікації першого посту щодо цієї ситуації політик виклав наступний, у якому пояснив, що головним питанням засідання облради, яке відбулося у присутності військових, було усунення з посади голови органу представника “Слуги народу” Олексія Петрова, “який і так не тримався за крісло”.

“Але ж все можна було зробити по закону, без порушення процедури. Заслухати звіт Голови облради, задати питання. Замість того, щоб залучати людей зі зброєю, вдягнутих у військову форму не української армії, до блокування трибуни та сесійної зали”, — заявив Тищенко.

Також він звернув увагу на те, що перший заступник голови ОДА Мирослав Білецький, який був на засіданні, аплодував у присутності озброєних людей.

Що саме викликало у чиновника таку реакцію Тищенко не повідомив.

Народний депутат додав, що політичні опоненти “Слуги народу” “намагалися розхитати ситуацію у всіх радах Закарпаття”, де пропрезидентська політсила має більшість. Водночас, за словами Тищенка, у міській раді Ужгорода “почався демарш щодо усунення секретаря ради”, “слуги” Арсена Мелкумяна.

“Але їм це не вдалося! Ми вистояли (…) І я дуже вдячний нашим колегам із фракції КМКС (Партія угорців України) та “За майбутнє”, що вони проявили стійкість та не стали наступати на політичні граблі! Не пійшли на поводу у “ЄС” та “Батьківщиниʼ, — написав Тищенко, додавши, що всіх порушників буде покарано.

“І ми вам обіцяємо, саджати будемо”, — резюмував нардеп.